7 sposobów na używanie parownicy do ubrań

Parownica do ubrań - 7 sposobów na jej używanie.
Każda Pani domu korzysta z urządzeń, które znacznie ułatwiają jej codzienną pracę.

W dzisiejszych czasach wystarczy włożyć zabrudzone naczynia do zmywarki, uruchomić jednym przyciskiem automatyczny odkurzacz, albo włożyć brudne ubrania do pralki. W pierwszy przypadku wystarczy opróżnić zmywarkę po zakończonej pracy i na tym proces zmywania się kończy. Jeśli chodzi o robot odkurzający, to wraca on na swoje miejsce i w ogóle nie musimy podejmować żadnych działań. Jednak po zakończonym procesie prania ubrań, musimy wyciągnąć zawartość pralki, rozwiesić i zmagać się z zagnieceniami. Prasowanie ubrań jest czasochłonnym zajęciem i wymaga uprzednich przygotowań, takich jak:

-rozłożenie deski do prasowania,
-wlanie wody do żelazka,
-nagrzanie żelazka.

Z pomocą na oszczędność czasu oraz naszej pracy przychodzi parownica do ubrań.

Czym jest parownica do ubrań ?

Najogólniej rzecz biorąc jest to urządzenie, które służy do prasowania ubrań. Nie wymaga wykonywania uciążliwych powyższych czynności, takich jak: rozkładanie deski do prasowania, czy dbanie o odpowiedni poziom wody w żelazku. Na rynku dostępne są parownice w różnorodnych rozmiarach. Są dostępne zarówno stacjonarne urządzenia, których możemy używać w domowym zaciszu, jak i małe, poręczne, mieszczące się w bagażu. Możliwość zabrania takiego urządzenia na wyjazd jest bardzo dużą zaletą, ponieważ dzięki temu noszone przez Nas ubrania będą zawsze gładkie i wolne od pognieceń. Wiecej informacji o urządzeniach pomocnych każdej Pani Domu znajdziecie na PrzemianyDomowe.

Do czego służy parownica do ubrań?

Prasowanie ubrań

Parownica do ubrań to rodzaj prasowacza parowego, który nadaje się do nawet najbardziej wymagających tkanin. Obsługa takiego urządzenia jest niezwykle prosta. Jest w stanie poradzić sobie z każdym materiałem ubrań oraz skutecznie je odświeżyć. Ponad to nie naraża naszych ulubionych części garderoby na działanie zbyt wysokiej temperatury, która może doprowadzić do przegrzania. Objawia się to na ubraniach błyszczącymi śladami. Niestety dłuższe działanie gorącej temperatury prowadzi nawet do przypalenia ubrań. Parownica zapobiega wystąpieniu tego typu sytuacji. Wytworzona para wodna, powoduje bezpieczne prostowanie się włókien w ubraniach, jednocześnie odświeżając je.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Parownica do ubrań świetnie radzi sobie z wybawieniem nieprzyjemnych zapachów. Jeśli jesteś osobą niepalącą, a zdarzało Ci się przebywać w zadymionym otoczeniu, zapewne doskonale rozumiesz o czym piszę. Często jest tak, że nawet suszymy pranie w mieszkaniu, w którym akurat odbywa się smażenie. Niektóre potrawy potrafią wniknąć głęboko w tkaninę i wszystkie wyprane przez Nas ubrania, pachną olejem od smażenia. Para wodna skutecznie eliminuje nieprzyjemne zapachy, które można usunąć już dzięki jednemu użyciu urządzenia.

Odkażanie ulubionych zabawek

Jeśli posiadasz małe dzieci, z pewnością wiesz, jak wszystkiego muszą "posmakować". Niewątpliwie w ich pokoju jest bardzo dużo pluszowych maskotek. Niestety są one siedliskiem kurzu i roztoczy. Szybkim i skutecznym sposobem na pozbycie się bakterii z ulubionych maskotek, jest właśnie użycie parownicy do ubrań. Nie musisz rezerwować wielu godzin na urządzenie "wielkiego prania" pluszowych maskotek. Z resztą nie tylko Twój czas by na tym ucierpiał, ale także nastąpiłoby znacznie większe zużycie wody, prądu oraz wszelkich środków piorących. Użycie parownicy daje szybki efekt odświeżonych ulubionych zabawek, wolnych od zanieczyszczeń, bez wydawania dodatkowych pieniędzy.

Odświeżanie pościeli

Parownica wodna, dzięki wysokiej temperaturze skutecznie zabija roztocza, dzięki czemu w szybki sposób eliminuje niechcianych lokatorów pościeli, koców, materacy itp. Roztocza potrafią rozmnożyć się w naszej pościeli i osiągnąć aż 2-milionową populację. W wytwarzanych przez nie odchodach jest mnóstwo substancji, powodujących alergię. Parownica spełnia dwa podstawowe warunki, pozwalające rozprawić się w walce z bakteriami, a więc
- działają z temperaturą powyżej 60'C,
- wytwarzają wilgotność w granicach 70-80 %.
Nie bez powodu regularne stosowanie parownicy, zapewnia życie wolne od roztoczy, a także gwarantuje zdrowy i bezpieczny sen.

Wygładzanie innych powierzchni

Parownicę do ubrań może zastosować do wygładzenia innych pogniecionych powierzchni, takich jak na przykład papier ozdobny do pakowania prezentów. Dzięki użyciu tego urządzenia, papier wygląda zupełnie jak nowy. Z pewnością także należysz do osób, które odkładają niewykorzystany papier w jakieś miejsce, w którym papier jest narażony na działanie czynników zewnętrznych. Będąc przekonanym o tym, że na pewno posiadamy ozdobny papier, chcemy zapakować prezent. Często wtedy okazuje się, że nie jest on w stanie nadającym się do użycia. Jednak dzięki zastosowaniu parownicy, możemy skutecznie przywrócić mu funkcjonalność.

Odświeżanie garnituru lub garsonek

Zazwyczaj przed zbliżającym się uroczystym wydarzeniem, planowaliście wizytę w pralni chemicznej, która posiada specjalnie urządzenia. Na pewno wiesz jak kłopotliwe może być zabranie garnitura oraz kreacji do pralni, a jeszcze trudniejsze jest przewiezienie tych rzeczy z powrotem do domu, bez spowodowania zagnieceń. Nie mamy możliwości wyprasowania garnituru lub garsonki za pomocą zwykłego żelazka. Parownica do ubrań idealnie się do tego nadaje, a te niestandardowe, eleganckie ubrania będą gotowe do założenia w ciągu kilku chwil.

Usuwanie foli i naklejek z gładkich powierzchni

Para wodna, wytworzona dzięki parownicy będzie idealnym urządzeniem pozwalającym na szybkie pozbycie się uciążliwych naklejek. Z pewnością wiesz, jak może być to uciążliwe i czasochłonne zajęcie, szczególnie, gdy naklejka lub folia jest bardzo silnie przywarta do powierzchni. Parownica świetnie się sprawdzi na przykład do usunięcia winiety autostradowej lub podczas wymiany etykiety rejestracyjnej.

Usuwanie trwałych zabrudzeń na powierzchniach kuchennych

Kuchnia jest miejscem bardzo często używanym i narażonym na działanie wielu oleistych substancji, powodujących trudne do usunięcia zabrudzenia. Podgrzanie zabrudzonego miejsca na blacie parą wodną pozwoli na skutecznie pozbycie się zaschniętego brudu oraz pozostawi powierzchnię czystą. Niezależnie od tego, z czego jest wykonany blat można bez obaw użyć parownicy. Pozwoli to na pozbycie się zabrudzeń także z kafli kuchennych bez używania środków chemicznych.

Wymodelowanie nakryć głowy

Zdarzyło Ci się włożyć kapelusz lub inne nakrycie głowy głęboko do szafy, a po wyjęciu zupełnie nie przypominały swojego pierwotnego wyglądu? Zastosowanie parownicy pozwoli wymodelować nakrycie głowy w taki sposób, aby wyglądało jak dawniej.

Podczas drobnych prac remontowych

Tak, nawet w tym przypadku skuteczna okaże się pomoc parownicy do ubrań. Zmiękczenie wykładziny za pomocą działania wysokiej temperatury pary wodnej, albo usunięcie tapety nie będzie stanowiło problemu. Wytwarzana duża wilgotność w połączeniu z wysoką temperaturą okaże się skuteczna w drobnych pracach remontowych.

Odświeżenie sezonowych ubrań

Zimowe kurtki i płaszcze leżą w szafie dobrych parę miesięcy, zanim znowu będą ponownie noszone. Przez ten czas są narażone na utratę swojej świeżości i podatne na działanie kurzu. Ponad to potrafią mieć dosyć nieprzyjemny zapach z uwagi na niski poziom wietrzenia. Zamiast wydawać pieniądze na profesjonalne czyszczenie, warto bez dodatkowych wydatków użyć parownicy do ubrań, która pozwoli skutecznie odświeżyć ubrania sezonowe.

Parownica do ubrań, a tradycyjne żelazko

  • Parownica wygładza zagniecenia tylko i wyłącznie za pomocą gorącej pary wodnej. Ubranie nie ma bezpośredniego kontaktu z gorącą powierzchnią, tak jak w przypadku żelazka.

  • W przypadku korzystania z parownicy, nie trzeba posiadać deski do prasowania, która zajmuje dodatkową przestrzeń w mieszkaniu, tak jak to jest w przypadku żelazka. Ubrania mogą wisieć na wieszaku, co jest znacznie wygodniejsze.

  • Żelazko przeważnie wymaga czasu, aby się nagrzało do odpowiedniej temperatury, umożliwiającej prasowanie. Natomiast parownica nagrzewa się bardzo szybko i w kilka chwil jest gotowa do użycia.

  • Tradycyjne żelazko cechuje się większym pojemnikiem na wodę, niż parownica. Niestety w drugim rodzaju urządzenia należy dbać o jej częste uzupełnianie.

Rodzaje parownic

  • parownica ręczna - cechuje się niewielkimi gabarytami oraz niezbyt skomplikowaną budową. Posiada rączkę z grzałką oraz doczepiany zbiornik na wodę. Jest podstawowym modelem parownicy, który zajmują niewielką ilość miejsca;

  • parownica ze zbiornikiem zewnętrznym - charakteryzuje się niezwykle łatwą poręcznością, z uwagi na możliwość korzystania z zewnętrznego zbiornika. Zazwyczaj posiada długi kabel, który umożliwia swobodne użytkowanie parownicy;

  • parownica stojąca - jest to urządzenie o zdecydowanie większych gabarytach. Posiada dodatkowy stelaż, tworzący konstrukcję, umożliwiający wieszanie ubrań. Niektóre modele posiadają tak wiele elementów, że wyglądają jak deski do prasowania, z tą różnicą, że są postawione w pionie. Większe rozmiary urządzenia przekładają się także na posiadanie sporych zbiorników na wodę. Dzięki temu parownica działa o wiele dłużej, niż inne modele, które wymagają częstego uzupełniania poziomu wody.

Jak widzimy, parownica posiada na prawdę wiele zastosowań. Nie tylko jest to urządzenie, służące do eliminacji zagnieceń na ubraniach, ale także służy odkażaniu wielu powierzchni, pozostawiając je wolne od bakterii i roztoczy. Dzięki działaniu strumienia gorącej pary wodnej, skutecznie radzi sobie z każdym materiałem, nawet tym najbardziej wymagającym. Parownica świetnie sprawdzi się w przypadku chęci szybkiego odświeżenia części garderoby. Dzięki swoim, z reguły, niewielkim rozmiarom, bez problemu zmieści się do bagażu. Dzięki temu będzie niezastąpiona podczas wakacyjnych podróży i wyjazdów służbowych. Po informacje o wyborze najlepszego urządzenia zapraszamy do Ranking Parownic do Ubrań Parownica świetnie się sprawdzi, gdy nie dysponujemy zbyt dużą ilością czasu i chcemy w szybki sposób wygładzić powierzchnię części garderoby. Poza tym, sprawdza się w przypadku potrzeby odświeżenia ubrań, których nie nosimy na co dzień i nie jestesmy w stanie wyprasować zwykłym żelazkiem, tak jak np. garnitury, czy płaszcze.

Fot. Materiały zewnętrzne




Społeczność

Newsletter

Reklama



 
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Polityce Cookies. Ukryj komunikat