Ceny herbat Matcha

Opublikowano: 2019-10-06
Herbaty Matcha - ceny.
Japońska herbata Matcha od kilku lat zaczęła gościć w naszych kuchniach.

Napój ten jest jednym z głównych środków, stosowanych przez buddyjskich mnichów w celu utrzymania spokoju ducha i czystości umysłu w trakcie długo godzinnych medytacji. Głównymi właściwościami matchy jest to, że poprawia ona koncentrację, także wpływa relaksująco na nasz organizm. Wszystko to jest zasługa niezwykle unikalnego połączenia kofeiny, a także l-teaniny, które obecne są jedynie w liściach zielonej herbaty. Może być ona z powodzeniem stosowana w zastępstwie dla tradycyjnej kawy, ponieważ jedna filiżanka naparu zawiera o połowę mniej kofeiny, jednak jej działanie został znacznie przedłużano dzięki obecnej l-teaninie.

Czym jest Matcha i jakie posiada właściwości

Matcha to nic innego ja sproszkowane liście zielonej herbaty. Przy jej produkcji wykorzystywana jest specjalistyczna technika zacieniania krzewów herbacianych, dzięki czemu posiadają one zwiększoną zawartość chlorofilu w listkach, a co za tym idzie większa ilość dobroczynnych antyoksydantów. Antyoksydanty natomiast korzystanie wpływają na profilaktykę takich chorób jak miażdżyca czy też wszelkiego rodzaju nowotwory. Ponadto matcha posiada działanie antywirusowe, a także antybakteryjne, korzystnie wpływając na całą odporność naszego orgazmu.

Wszystko to sprawia, że nie bez powodu produkt ten obecny jest w Japonii od ponad 800 lat jako nieodłączny element ceremonii herbacianych. Obecnie został on na nowo odkryty, jako produkt, który zawiera wiele dobroczynnych składników dla organizmu. Matcha może być nie tylko spożywana w postaci esencjonalnych naparów, ale także z powodzeniem można dodawać ją do wypieków czy też zdrowych koktajli. Dzięki czemu nada ona im swój charakterystyczny zielonkawy kolor.

Ile kosztuje matcha

Matcha w porównaniu do wielu superfoods, nie jest drogą inwestycją w swoje zdrowie, przykładowo na https://moyamatcha.com/ za 30 gram matchy wysokiej jakości należy zapłacić około 40 złotych, co daje, niewiele ponad złotówkę, za jeden gram tego produktu. Oczywiście większe pojemności opakowań, są o wiele bardziej opłacalne cenowe, jednak na początku warto zdecydować się na mniejszą gramaturę, a dopiero kiedy posmakuje wam ten napój, kupić większe opakowanie. Produkt ten jest niezwykle wydajny, ponieważ do przygotowania 200 litrów napoju wystarczy jedynie jedna łyżeczka proszku. Co oznacza, że jedno opakowanie o pojemności 30 gram wystarczy nam na przygotowanie około 10 filiżanek dobroczynnego napoju.

Fot. Materiały zewnętrzne




Społeczność
Reklama


 
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Polityce Cookies. Ukryj komunikat
gggasd