Nowa era linii estetycznej Filorga

Opublikowano: 2019-02-07
Medycyna estetyczna Fillmed by Filorga.
Od ponad 30 lat Filorga zajmuje wiodącą pozycję na rynku medycyny estetycznej.

Dzięki profesjonalnym rozwiązaniom w terapiach przeciwstarzeniowych stosowanych przez najbardziej cenionych dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej, marka jest obecna w klinikach na całym świecie. W oparciu o ekspertyzę w dziedzinie medycyny estetycznej oraz dermokosmetyków, naukowcy z laboratoriów Filorga opracowali formuły preparatów do zabiegów, które nie tylko rewitalizują skórę, ale również przywracają jej młody wygląd i pozwalają zachować naturalne rysy twarzy.

FILLMED by FILORGA
Medycyna estetyczna to niezwykle szybko rozwijający się rynek, zarówno w Polce, jak i na świecie. Coraz więcej osób chce wyglądać pięknie i młodo korzystając z zabiegów estetycznych, ponieważ pozwalają one na szybszą i widoczną poprawę urody. Jak pokazuje jedno z najnowszych badań przeprowadzonych przez markę Filorga* - 62% Francuzek uważa, że medycyna estetyczna to obecnie jeden ze sposobów na poprawę samopoczucia oraz pogodzenie się z procesami starzenia, a aż 25% kobiet planuje go w niedalekiej przyszłości. Aktualnie 82% przeprowadzanych procedur medycyny estetycznej to zabiegi nieinwazyjne, wśród nich najpopularniejsze są iniekcje, a kobiety decydują się na nie w coraz młodszym wieku. Na całym świecie zabiegi z kwasem hialuronowym to druga najczęściej wykorzystywana technika estetyczna.

/*Ankieta Filorga przeprowadzona wśród 1000 kobiet we Francji, marzec 2016 r./

NOWA ERA MARKI FILORGA - FILLMED BY FILORGA: FRANCUSKIE LABORATORIUM MEDYCYNY ESTETYCZNEJ ZMIENIA NAZWĘ
Gdy w 2006 roku Didier Tabary przejął firmę Filorga postawił sobie ambitny cel, aby zrobić z niej markę o globalnym zasięgu, która łączyłaby kosmetykę i medycynę estetyczną – tak powstała linia Médi-Cosmétique® (w Polsce dostępna w perfumeriach Sephora). Dziś Filorga to marka nr 1 wśród produktów przeciwstarzeniowych we Francji, a Médical - Dział Medycyny Estetycznej firmy - zyskał status ważnego gracza na rynku preparatów wypełniających stosowanych w zabiegach medycyny estetycznej. W związku z dynamicznym rozwojem zainteresowania zabiegami estetycznymi Filorga, w styczniu 2019 roku został wyodrębniony Dział Medyczny Filorga pod nazwą FILLMED by Filorga. Nowa nazwa lepiej wpisuje się w wizerunek nawiązujący do medycyny estetycznej, z którą marka jest związana od początku swojego istnienia: FILL w języku angielskim znaczy wypełniać, a MED nawiązuje do medycznych fundamentów marki. Od teraz preparaty do iniekcji oraz produkty pielęgnacyjne Skin Perfusion będą firmowane logotypem FILLMED by Filorga.

40 LAT DOŚWIADCZENIA W DZIEDZINIE MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ
Filorga Médical (obecnie FILLMED) już od 1978 roku zajmuje się opracowywaniem formuł oraz produkcją preparatów przeciwstarzeniowych wykorzystywanych przez specjalistów medycyny estetycznej: chirurgów, dermatologów oraz lekarzy medycyny estetycznej. Produkty FILLMED korygują oznaki starzenia i poprawiają jakość skóry. Z biegiem lat linie preparatów do iniekcji - NCTF® i Art Filler® - stały się punktami odniesienia dla lekarzy i pacjentów, a ich aktualne dystrybucja obejmuje ponad 60 krajów na całym świecie. Celem Działu Medycyny Estetycznej w 2019 roku, już pod nową nazwą FILLMED, będzie mocniejsze zaznaczenie swojej obecności na rynku medycyny estetycznej oraz wyraźne odróżnienie od produktów kosmetycznych, dostępnych szerokiemu odbiorcy pod marką Filorga.

Naukowe wymogi dla wypełniaczy z certyfikatem CE (dyrektywa 93/42/EWG o wyrobach medycznych) gwałtownie się zmieniają i stają się coraz bardziej skomplikowane. Przepisy, które ulegają zaostrzeniu, wymagają od firm coraz bardziej restrykcyjnych procesów produkcyjnych, obowiązków związanych ze śledzeniem drogi produktów oraz procedur sterylizacyjnych. Właśnie dlatego do prowadzenia działu medycznego firmy został wybrany specjalny zespół, którego celem jest utrzymanie wysokiej jakości i skuteczności oraz zbudowanie jeszcze bardziej wyrazistego wizerunku preparatów wśród lekarzy medycyny estetycznej na całym świecie.

FILLMED - KOMPLEKSOWE PODEJŚCIE DO PROCEDUR PRZECIWSTARZENIOWYCH
Rozwiązania na wszystkie oznaki starzenia. Od samego początku Filorga Médical (teraz FILLMED) była liderem w sektorze medycyny estetycznej, dzięki rozwiązaniom wykorzystywanym podczas zabiegów przeciwstarzeniowych opartych na kompleksowym podejściu. Preparaty FILLMED przywracają młodzieńczą jakość skóry (w kontekście jej struktury, nawilżenia, blasku lub walki z przebarwieniami) oraz jej objętość (zmarszczki, bruzdy, utrata objętości).

 • ART FILLER® MODELOWANIE I WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK
 • PEELING REGENERACJA SKÓRY
 • NCTF® REWITALIZACJA SKÓRY
 • M-HA NAWILŻENIE
 • SKIN PERFUSION UTRZYMANIE EFEKTÓW

Rezultaty potwierdzone klinicznie
Art Filler® oraz NCTF® - preparaty do iniekcji zostały poddane badaniom opartych na rygorystycznych i innowacyjnych protokołach, które potwierdziły ich wysoką skuteczność oraz tolerancję. Protokoły łączą stosowany przez największe laboratoria tradycyjny system oceny punktowej (ocena wizualna przez lekarza) oraz innowacyjne analizy instrumentalne (to nadal nowość w obszarze medycyny), tj. optyczne profilowanie zmarszczek oraz ultrasonograficzne zdjęcia skóry w dużej rozdzielczości, wykorzystywane do pomiaru i ilościowego określenia poziomu produkcji kolagenu w skórze właściwej po wstrzyknięciu preparatu.  W wyniku procesów starzenia skóra właściwa traci swoją grubość. Preparaty do iniekcji FILLMED poprawiają gęstość i grubość skóry właściwej(4). Wyniki badań preparatów wypełniających Art Filler® zostały opublikowane w wiodących, międzynarodowych czasopismach, m.in.
w Dermatological Surgery.(8)

FILLMED – BEZPIECZEŃSTWO I ZADOWOLENIE PACJENTÓW PRZEDE WSZYSTKIM
Dla marki FILLMED najważniejsi są pacjenci. Aby poznać ich potrzeby i oczekiwania, laboratoria FILLMED przeprowadziły międzynarodowe badanie, które objęło 540 lekarzy i 2670 pacjentek w 10 różnych krajach(5). Badanie pod nazwą „Artistic Reflection Therapy Survey” pozwoliło nam na lepsze zrozumienie oczekiwań oraz potrzeb kobiet.

Czego się dowiedzieliśmy?

 • 75% kobiet martwi się pogorszeniem jakości własnej skóry, a 64% z nich dostrzega rozbieżność między tym, jak się czują i jak siebie postrzegają w lustrze. Uważają, że wyglądają na zmęczone, wycofane, a ich twarz nie odzwierciedla ich osobowości. W oparciu o znaną skalę Rosenberga (stosowaną w pomiarze poziomu samooceny), ankieta ART ujawniła, że u 68% kobiet nastąpiła poprawa samooceny w zaledwie miesiąc po iniekcyjnym zabiegu estetycznym.
 • 41% - dostrzega pozytywny wpływ zabiegu na ich funkcjonowanie w środowisku zawodowym i w relacjach społecznych
 • 67% - czują się bardziej pewne siebie
 • 61% - czują się bardziej dynamicznie

FILLMED: Nie chodzi tylko o zmarszczki, ale o to, by starzeć się pięknie.

FILLMED TO LINIA PRODUKTÓW, KTÓRA ZAPEWNIA KOMPLEKSOWĄ KOREKTĘ SKÓRY: OD POPRAWY JEJ JAKOŚCI PO PRZYWRÓCENIE OBJĘTOŚCI.

1. MODELOWANIE OWALU TWARZY I WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK: ART FILLER®
ART FILLER® to linia wypełniaczy najnowszej generacji z usieciowanym kwasem hialuronowym. Preparaty wypełniające FILLMED są produkowane w fabryce w Belgii, gdzie spełniane są rygory standardów międzynarodowych ISO 14644-1 oraz ISO 13485.

 • ART FILLER® VOLUME PRZYWRÓCENIE OBJĘTOŚCI TWARZY /WOLUMETRIA I MODELOWANIE
 • ART FILLER® UNIVERSAL WYPEŁNIANIE ŚREDNIO GŁĘBOKICH I GŁĘBOKICH ZMARSZCZEK
 • ART FILLER® FINE LINES WYPEŁNIANIE DROBNYCH I POWIERZCHOWNYCH ZMARSZCZEK
 • ART FILLER® LIPS POPRAWA KONTURU I POWIĘKSZANIE UST

2. REWITALIZACJA SKÓRY: NCTF®
Już w latach 70-tych 20. wieku założyciel Laboratoires FILORGA, dr Tordjman zauważył, że twarz najbardziej postarza jakość skóry, która z wiekiem ulega pogorszeniu. W swoich badaniach postanowił skoncentrować się na opracowaniu produktu odmładzającego skórę, który działa na 5 podstawowych wskaźników starzenia: na wielkość porów, koloryt i tonację skóry, na poziom jej nawilżenia i jej mikrostrukturę. Tak powstał NCTF®*– polirewitalizujący preparat przeznaczony do mezoterapii iniekcyjnej, który zawiera kwas hialuronowy oraz unikalny kompleks ponad 50 przeciwstarzeniowych składników aktywnych - witamin, aminokwasów, koenzymów i przeciwutleniaczy - wnika w głąb komórek, pobudza je do pracy i przywraca skórze młodzieńczą jakość.

/*New Cellular Treatment Factor – Czysty Biologicznie Czynnik Naprawy Komórkowej/.

NCTF (Czysty Biologicznie Czynnik Odnowy Komórkowej) redukuje mniejsze zmarszczki, wyrównuje strukturę i koloryt skóry, poprawia jej elastyczność i zmniejsza pory.

3. ODNOWA: PEELINGI
Peelingi powierzchniowe, które przygotowują skórę do innych zabiegów, to pierwszy krok w stronę zabiegu medycyny estetycznej. Peeling delikatnie złuszcza powierzchniową warstwę skóry i pobudza proces odnowy komórkowej, jednocześnie rozjaśniając skórę i poprawiając jej wygląd. FILLMED ma w swoim portfolio linię 3 pilingów odpowiadających na konkretne potrzeby skóry.

Wszystkie pilingi FILLMED zawierają w składzie glukonolakton, który zapewnia ich skuteczność i wysoki poziom tolerancji. Glukonolakton jest skutecznym składnikiem keratolitycznym, o działaniu porównywalnym do alfa-hydroksykwasów, ale zdecydowanie lepiej tolerowanym przez skórę. Stosowany jest w zabiegach przeciwstarzeniowych oraz – ze względu na właściwości regulujące produkcję sebum – również przeciwtrądzikowych.

4. POPRAWA WYGLĄDU I PIELĘGNACJA POMIĘDZY ZABIEGAMI: SKIN PERFUSION
SKIN PERFUSION to profesjonalna linia kosmeceutyków do stosowania w gabinetach oraz w domowym zaciszu. Formuły zawarte w tych produktach zostały oparte o ekspertyzę w dziedzinie medycyny estetycznej oraz dermokosmetyków. Za skutecznością linii SKIN PERFUSION stoją innowacyjne, nowoczesne formuły zawierające znane i stosowane w dermatologii substancje aktywne oraz przyjemne w stosowaniu konsystencje o starannie dobranych, delikatnych i eleganckich kompozycjach zapachowych. System sześciu etapów pielęgnacji skóry (przygotowanie, złuszczanie, wzmacnianie, przyswajanie, regeneracja i ochrona) pozwala osiągnąć optymalny efekt odmłodzenia skóry. Linia Boosterów SKIN PERFUSION zawiera najbardziej sprawdzone w procedurach przeciwstarzeniowych składniki aktywne w najwyższych i bezpiecznych dla skóry stężeniach. Zastosowanie w nowej gamie m.in. retinolu, kwasów AHA (kwasu glikolowego, kwasu fitowego), BHA (kwasu salicylowego) oraz witaminy C zapewnia szybsze i trwałe rezultaty. Dzięki substancjom wykorzystywanym w zabiegach medycyny estetycznej, Boostery Skin Perfusion stanowią kurację ukierunkowaną na konkretny problem skóry: zmarszczki, przebarwienia, niedoskonałości, suchość skóry oraz utrata blasku i jędrności.

5 protokołów przeciwstarzeniowych ukierunkowanych na:

 • NAWILŻENIE
 • BLASK
 • ZMARSZCZKI
 • TONACJĘ SKÓRY
 • NIEDOSKONAŁOŚCI

(1) Źródło: IMCAS 2018.
(2) Badanie IFOP – Francja, marzec 2016 – 1 000 kobiet.
(3) Źródło: IMS Francja dla produktów przeciwstarzeniowych dostępnych w aptekach.
(4) Badanie kliniczne - 2014 r. - przeprowadzone po 5 zabiegach wstrzyknięcia NCTF135HA oraz prospektywne randomizowane badanie z 2016 roku, przeprowadzone po 1 zabiegu wstrzyknięcia preparatów Art Filler® Universal i Art Filler® Fine Lines.
(5) ANKIETA ART – Pomiar wpływu wstrzyknięcia preparatu Art Filler® na samoocenę. Pacjentki poddane zabiegowi w okresie od kwietnia do czerwca 2016 roku.
(6) Badanie „Bioalternatywy” z 2018 roku na macierzy pozakomórkowej.
(7) Badanie „Skinexigence” z protokołem Glasbox – 2011. Pomiar siły kurczliwości starych fibroblastów.
(8) Prospektywne, randomizowane, długoterminowe, badanie ze ślepą próbą służące obiektywnemu porównaniu działania i tolerancji dwóch nowych wypełniaczy z kwasem hialuronowym. Trevidic P, Andre P, Benadiba L, Deutsch JJ, Galatoire O, Garcia P, Grand-Vincent A, Boisnic S, Kerihuel JC.

Fot. Filorga
Informacja prasowa
Społeczność
Reklama


 
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Polityce Cookies. Ukryj komunikat