Zmieniamy kształt przyszłości

Nowy Galaxy Z Fold2 5G.
Galaxy Z Fold2 5G to trzecia generacja składanych urządzeń firmy Samsung, która łączy oszałamiający i odważny design z wyrafinowaną techniką.

Wszystko po to, aby przekroczyć dotychczasowe granice doświadczeń z urządzeniami mobilnymi.

Firma Samsung zaprezentowała Galaxy Z Fold2 5G, nowy model flagowej linii składanych smartfonów. Naszpikowany udoskonaleniami i nowinkami technologicznymi, Galaxy Z Fold2 5G został stworzony dla użytkowników, którzy cenią najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, zapewniając wyjątkowe wrażenia korzystania z urządzenia mobilnego.

Droga do stworzenia smartfonu nowej generacji to rodzaj podróży, która niesie ze sobą mnóstwo oryginalnych pomysłów i innowacji – mówi Dr TM Roh, President and Head of Mobile Communications Business, Samsung Electronics – Projektując Samsung Galaxy Z Fold2 5G dokładnie wsłuchaliśmy się w głosy użytkowników, aby upewnić się, że nasze urządzenie nie tylko przyniesie znaczące ulepszenia sprzętowe, ale równocześnie będzie pełne nowinek technologicznych i dostarczy użytkownikom jeszcze lepszych wrażeń. Prace nad modelem zostały również wsparte współpracą z firmami Google i Microsoft, dzięki czemu na naszych oczach dokonują się zmiany w zakresie doświadczeń, które niesie ze sobą korzystanie z urządzeń mobilnych.

Nowy wyrafinowany design
Smartfon Galaxy Z Fold2 5G łączy w sobie odważny design i zaawansowane rozwiązania technologiczne:

  • Unikatowe wrażenia – wyświetlacz zewnętrzny Infinity-O, o wymiarach 6,2 cala[1] zapewnia maksimum funkcjonalności. Korzystając z niego można z łatwością sprawdzić wiadomości e-mail, przeglądać ulubione treści, bez konieczności rozkładania całego urządzenia. Po rozłożeniu smartfonu, pokaźnych rozmiarów ekran główny o przekątnej 7,6 cala, zmniejszonych ramkach oraz przednim aparacie pozbawionym wycięć, pozwala użytkownikom w wygodny sposób przeglądać treści. Dodatkowo częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz, zapewnia łatwe przewijanie treści oraz niezakłócone granie. Galaxy Z Fold2 5G jest również doskonale wyposażony pod kątem dynamicznego dźwięku. Dzięki zastosowaniu podwójnych dynamicznych głośników, wzmocniono w nim dźwięk stereo i czystość brzmienia.
  • Mocna konstrukcja i profesjonalne wykonanie – Galaxy Z Fold2 5G został zaprojektowany tak, by wyróżniał go elegancki, spójny wygląd. Niezwykły design doskonale uzupełniają zawiasy Hideaway, które wtopiono gładko w urządzenie wykorzystując możliwości mechanizmu CAM. Zawias pozwala na postawienie smartfonu[2] i korzystanie w pełni ze wszystkich funkcji oferowanych w trybie Flex. W szczelinie między korpusem a obudową zawiasu zastosowano specjalną technologię (sweeper technology), która blokuje cząsteczki kurzu i brudu. Rozwiązanie to zastosowano po raz pierwszy w konstrukcji Galaxy Z Flip. Smukły design Galaxy Z Fold2 5G sprawia, że zastosowanie tej technologii było dużo trudniejsze. Aby zapewnić taki sam poziom ochrony wprowadzono nowsze, bardziej innowacyjne rozwiązanie, ale zajmujące znacznie mniej miejsca. Ponadto, zastosowany w Galaxy Z Fold2 5G zawias Hideaway charakteryzuje się rewolucyjną technologią wykonania, zmodyfikowanym składem włókien i ich regulowaną gęstością.

Uchwyć i wyświetl obraz dokładnie tak, jak chcesz
Dzięki innowacyjnej i nowoczesnej składanej konstrukcji smartfonu Galaxy Z Fold2 5G oraz jego wyrafinowanemu designowi, korzystanie z urządzenia dostarcza zupełnie nowych, mobilnych wrażeń. Galaxy Z Fold2 łączy tryb Flex[3] z aplikacją Continuity[4], dając jeszcze większe możliwości wykorzystania urządzenia i przekraczając granice między ekranem zewnętrznym, a głównym wyświetlaczem. Zastosowanie tak elastycznych rozwiązań pozwala na tworzenie lub oglądanie treści dostosowanych do preferencji użytkownika, zarówno gdy urządzenie jest złożone, jak i po jego rozłożeniu.

Urządzenie, które dorówna Ci elastycznością i wydajnością – Dzięki trybowi Flex rejestrowanie treści i przeglądanie ich w czasie rzeczywistym jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wykorzystując tryb Capture View Mode[5], nie musisz już także wychodzić z trybu aparatu. Wyraźnie zobaczysz zrobione przed chwilą zdjęcie lub film, albo pięć ostatnich ujęć w dolnej części telefonu, a podgląd kolejnego zdjęcia będzie widoczny w górnej części. Możesz też dać upust swojej kreatywności, wykorzystując opcję automatycznego kadrowania[6]. Niezależnie od tego, czy dasz się ponieść w tańcu, czy chcesz zabłysnąć przygotowując wybitne danie, dzięki Galaxy Z Fold2 5G uwiecznisz te chwile bez użycia rąk i utrzymując ostrość obiektu, nawet gdy ten się porusza.

Funkcje wspierające kreatywność – Oceń uchwycone treści, uwzględniając zarówno punkt widzenia fotografa, jak i fotografowanej osoby. Korzystając w tym samym czasie z ekranu głównego i zewnętrznego zyskujesz podwójny podgląd, więc obie strony mogą jednocześnie zobaczyć rejestrowane treści. Co więcej, dzięki elastyczności Galaxy Z Fold2 5G, możesz robić wysokiej jakości selfie korzystając z tylnych aparatów oraz zewnętrznego wyświetlacza, który działa jak wizjer.

Flagowe funkcje aparatu – Aparat w Galaxy Z Fold2 5G zapewnia wysoki poziom jakości i kontroli nad ujęciami. Wykorzystując tryby Pro Video mode[7], Single Take[8], Bright Night[9] i Night Mode wykonasz zdjęcia w zapierającej dech jakości.

Wykorzystaj każdy moment do maksimum
Dzięki nowym intuicyjnym sposobom interakcji, Galaxy Z Fold2 5G łączy wydajność mobilnych urządzeń nowej generacji z zaawansowanymi możliwościami multitaskingu. Wykorzystaj w pełni swój dzień, dostosowując duży, jak w tablecie, ekran główny Galaxy Z Fold2 do swojego stylu pracy.

Wykonuj z łatwością wiele zadań jednocześnie – wykorzystaj zaawansowane funkcje Multi-Active Window[10] do łatwiejszego i bardziej elastycznego sterowania układem ekranu. Twoja praca okaże się bardziej wydajna, gdy będziesz mógł otworzyć kilka plików wyświetlanych obok siebie[11]. Ulepszona funkcja Multi-Window Tray pozwoli Ci uruchomić kilka aplikacji w tym samym czasie, a jeszcze większą wygodę użytkowania odczujesz dzięki integracji aplikacji Pair oraz Edge Panel. Opcja przeciągnij i upuść[12], pozwala na przeciągnięcie tekstu, zdjęć oraz dokumentów z jednej aplikacji do drugiej. Możesz także wykonać zdjęcie ekranu w jednej z aplikacji i w oka mgnieniu przenieść je do kolejnej, dzięki opcji Split Screen Capture.

Ułatwiony przepływ pracy – Wybierz najbardziej zoptymalizowany interfejs użytkownika na ekranie głównym, aby dopasować go do swoich potrzeb. Szybko i łatwo przełączaj się między układem dużego ekranu a tradycyjnym układem telefonu, korzystając z opcji w Ustawieniach.[13]

Zoptymalizowane wyświetlanie aplikacji – Wykorzystaj w pełni każdą chwilę i popraw jakość działania ulubionych aplikacji, w tym Gmail, YouTube i Spotify. Użyj ekranu głównego z aplikacjami pakietu Office na platformie Microsoft 365, aby móc działać jak na tablecie. Możesz używać Microsoft Outlook, wyświetlając w tym samym czasie widok skrzynki odbiorczej po lewej stronie i bieżące konwersacje. Pracuj na dokumentach Word, arkuszach kalkulacyjnych Excel lub prezentacjach PowerPoint z układami pasków narzędzi dokładnie takimi, jak w komputerze.

Pozycja lidera urządzeń Galaxy wzmocniona dzięki strategicznej współpracy
Firmę Samsung charakteryzuje otwarte i oparte na partnerstwie podejście do współpracy. Dzięki wieloletniej współpracy z Google firma Samsung stworzyła otwarty ekosystem składanych urządzeń. Dzięki tym doświadczeniom Samsung wspiera innowacje w zakresie UX dedykowanego dla składanych urządzeń, aby zrealizować cel, jakim jest stworzenie designu najwyższej jakości. Co więcej, bliskie partnerstwo z firmą Microsoft w połączeniu z zaawansowanym designem Galaxy Z Fold2 5G i doświadczeniem dużego ekranu pozwala użytkownikom maksymalizować własną wydajność podczas pracy na urządzeniach mobilnych.

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu firma Samsung po raz kolejny przesuwa granice technologii i innowacji w obszarze urządzeń mobilnych. Korzystając ze składanego smartfona Galaxy Z Fold2 5G, użytkownicy mogą uzyskać dostęp do ultraszybkich prędkości dzięki pełnej kompatybilności z pasmem 5G[14], a działająca przez cały dzień bateria 4500 mAh [15] i możliwość superszybkiego ładowania[16] oznaczają, że można korzystać ze smartfonu jeszcze aktywniej, nie martwiąc się o jego poziom energii. Galaxy Z Fold2 5G zapewnia również bezprzewodowe połączenie z Samsung DeX [17], które umożliwia pracę na stanowisku pozbawionym bałaganu i plątaniny kabli. Z kolei zintegrowana z urządzeniem technologia UWB (Ultra Wide Band)[18], pozwala szybko i łatwo udostępniać pliki, zdjęcia lub filmy za pomocą funkcji Nearby Share.[19]

Najlepsza obsługa z Galaxy Z Premier Service
Użytkownicy telefonu Galaxy Z Fold2 będą mogli skorzystać z najlepszej pomocy serwisowej, którą zapewnia dedykowany zespół specjalistów Galaxy Z Premier Service.

Dostępność
Galaxy Z Fold2 będzie dostępny od 18 września 2020 w kolorach klasycznej czerni i szlachetnej miedzi. Jego sprzedaż ruszy w 50 krajach, wliczając takie państwa jak Stany Zjednoczone i Korea. W przedsprzedaży model będzie można zakupić od 1 września 2020 w wybranych miejscach w Stanach Zjednoczonych i Europie.

[1] Wymiary wyświetlacza są mierzone po przekątnej. Rzeczywista powierzchnia wyświetlania jest mniejsza z uwagi na zaokrąglone rogi i wycięcie na aparat.

[2] Galaxy Z Fold2 może stać samodzielnie pod kątem 75 i 115 stopni; szerszy zakres kąta nachylenia może być dostępny, jednak zależy od środowiska i sposobu użytkowania.

[3] Tryb Flex jest obsługiwany przez aplikacje firmy Samsung (aparat, połączenia wideo, galeria, odtwarzacz wideo , zegar, kalendarz) i aplikacje innych firm, jak  YouTube, Google Duo  i innych.

[4] Aplikacja Continuity działa z wybranymi aplikacjami; kompatybilne aplikacje są rozwijane przez programistów firm zewnętrznych.

[5] Tryb Capture View Mode jest także dostępny w pełni rozłożonym urządzeniu. W celu zastosowania, naciśnij “Capture View Mode” znajdujący się w prawej górnej części interfejsu kamery.

[6] W przypadku wykrycia więcej niż 3 osób ramka jest pomniejszana. Dostępne są kamery przednie (szerokokątne) i tylne (ultraszerokokątne). Odległość śledzenia wynosi około 1,5 - 2,5 metra. Zastosowany algorytm uczenia maszynowego wykrywa ludzką twarz, umożliwiając śledzenie obiektu będącego w ruchu.

[7] Galaxy Z Fold2 nie obsługuje nagrywania wideo w rozdzielczości 8K (maksymalnie 4K).

[8] Single Take przechwytuje obrazy i wideo do 15 sekund.

[9] Tylko w tylnym aparacie szerokokątnym .

[10]
Użytkownicy mogą również korzystać z funkcji Multi-Active Window na ekranie zewnętrznym, podzielonym na 2 okna w orientacji poziomej. Multi Active Window współpracuje z wybranymi aplikacjami; zakres kompatybilnych aplikacji jest rozwijany przez programistów firm zewnętrznych.


[11] Obecnie dostępne z trzema aplikacjami natywnymi, w tym Samsung Notes, Internet, Myfiles i Office na platformie Microsoft 365. (Obecnie dostępne tylko między różnymi funkcjami).

[12] Funkcja przeciągnij i upuść działa z wybranymi aplikacjami, w tym aplikacjami firmy Samsung:  Galerią, Internetem, Wiadomościami, Myfiles, Samsung Notes i innymi, oraz aplikacjami Office w Microsoft 365, Microsoft OneDrive, Microsoft Outlook, Gmail, Chrome, Google Maps.

[13] Dostępne z 11 aplikacjami Samsung, w tym: Wiadomości, Kontakty, Telefon, Moje pliki, Internet, Kalendarz, Zegar, Rozmowa wideo, Przypomnienie, Kalkulator, Strefa AR, oraz aplikacjami Google: YouTube, Gmail, Mapy Google, aplikacjami Microsoft, w tym Microsoft Outlook i innymi aplikacjami, takimi jak Spotify.

[14]
Prędkości 5G są różne i wymagają optymalnej sieci i połączenia (czynniki obejmują częstotliwość, przepustowość, zatory); dostępność należy sprawdzić u dostawcy. Sieć 5G nie jest jeszcze powszechnie dostępna w Polsce.


[15]
Oszacowane na podstawie profilu przeciętnego użytkowania / typowego użytkownika. Niezależna ocena przeprowadzona przez Strategy Analytics w okresie 25.07.2020–04.08.2020. w Wielkiej Brytanii z przedpremierowymi wersjami SM-F916, przy ustawieniach domyślnych i z wykorzystaniem sieci 5G Sub6 (NIE testowano w sieci 5G mmWave). Rzeczywista żywotność baterii zależy od środowiska sieciowego, używanych funkcji i aplikacji, częstotliwości połączeń i wiadomości, liczby ładowań oraz wielu innych czynników.


[16] Korzystając z dołączonej do zestawu ładowarki i kabla.

[17] Połączenie bezprzewodowe Samsung DeX jest dostępne w telewizorach smart, które obsługują funkcję mirroringu ekranu telefonu. (Aby uzyskać optymalne wrażenia, należy korzystać z telewizorów Samsung Smart TV wprowadzonych na rynek w 2019 lub później).

[18] Dostępność funkcji UWB może się różnić w zależności od kraju i / lub obowiązującego prawa.

[19]
Dostępność funkcji Nearby Share może się różnić w zależności od kraju i operatora


Fot. Samsung
Informacja prasowa
Społeczność

Newsletter

Reklama 
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Polityce Cookies. Ukryj komunikat