Coraz częściej słychać jednak głosy, że stosowanie lakierów hybrydowych wpływa negatywnie na paznokcie, a po zdjęciu hybryd te są bardzo zniszczone. Czy to prawda? Czy rzeczywiście manicure hybrydowy niszczy paznokcie i powinniśmy go unikać jak ognia? W dzisiejszym wpisie rozwiejemy wszelkie wątpliwości! Zapraszamy do lektury!
Odpowiemy już na samym początku - poprawnie wykonany i usunięty manicure hybrydowy nie jest szkodliwy ani dla płytki paznokcia, ani dla przylegających do niej skórek! Skąd zatem tyle wątpliwości wśród osób zajmujących się robieniem paznokci? Powodów jest wiele, ale jednym z najczęstszych jest łączenie lakierów hybrydowych z występującymi reakcjami alergicznymi, które zazwyczaj się wynikiem niepoprawnej aplikacji hybryd, lub zbyt częstego usuwania ich przy pomocy chemicznych środków. Oczywiście sytuacje, w których sama aplikacja lakierów hybrydowych wywołuje uczulenie również występują, ale są to bardzo marginalne zdarzenia, które zazwyczaj pojawiają się gdy używamy produktów zawierających szkodliwe substancje, a tych na rynku produktów do manicure jest coraz mniej - wyjaśnia kosmetolog, przygotowująca pomysły na paznokcie dla marki ModnePazurki.pl.
Jeżeli poprawnie zrobiony manicure hybrydowy nie wpływa negatywnie na paznokcie, co więc powoduje że te stają się kruche i łamliwe? Przyczyn może być naprawdę wiele, a do tych najczęstszych możemy zaliczyć:
Jest to zaledwie kilka elementów, które mają istotny wpływ na kondycję paznokci, dlatego warto podjąć odpowiednie kroki, aby je wyeliminować. Jak więc sobie z nimi poradzić? Już wyjaśniamy!
Pierwszym i najważniejszym krokiem jest poprawne zrobienie paznokci hybrydowych, tak więc musimy rozpocząć od szczegółowego przygotowania paznokci do zabiegu, następnie uważnie aplikować każdy z produktów, poczynając od bazy (tutaj polecamy zwłaszcza bazę kauczukową, która za sprawą swojej elastyczności świetnie chroni paznokcie), przez kolorowy lakier i top, a na koniec nałożyć oliwkę do skórek, aby wspomóc regenerację zarówno płytki, jak i skórek wokół niej - pełny poradnik jak poprawnie wykonać manicure hybrydowy znajdziemy tutaj: https://pazuromaniaczki.pl/jak-zrobic-manicure-hybrydowy/. Kolejnym elementem, który warto mieć na uwadze, jest ograniczenie używania środków chemicznych, np. podczas usuwania paznokci hybrydowych. Jeżeli więc do tego celu stosowaliśmy klasyczny aceton, zastąpmy go płynem do usuwania hybryd z lanoliną, która wykazuje właściwości nawilżające, natłuszczające i ochronne. Oczywiście nie możemy zapominać też o codziennej pielęgnacji, do codziennych nawyków dodajmy zatem używanie kremu do rąk, a pomiędzy kolejnymi zabiegami stosujmy wspomnianą wcześniej oliwkę do skórek.
W celu regeneracji i wzmocnienia paznokci, warto też wzbogacić dietę. W codziennym jadłospisie nie może zabraknąć wartości takich jak żelazo, krzem, cynk oraz witaminy z grupy B. Te znajdziemy między innymi w pestkach dyni, sezamie, nasionach słonecznika, suszonych owocach, jajkach, roślinach strączkowych i zbożach z pełnego ziarna.