Depilacja laserowa - Najskuteczniejsza metoda szybkiego i trwałego usuwania zbędnego owłosienia

Najskuteczniejsza metoda szybkiego i trwałego usuwania zbędnego owłosienia - depilacja laserowa.


Depilacja laserowa - to jedna z najbardziej popularnych metod usunięcia niechcianych włosów na twarzy i ciele. Jest to bardzo  popularny zabieg wśród pacjentów płci żeńskiej, jak i męskiej, zwłaszcza w leczeniu hirsutyzmu (nadmiernego owłosienia z powodu zaburzeń endokrynologicznych). Główną zaletą, która odróżnia depilację laserową od depilacji w domu, jest długotrwały efekt. Depilacja laserowa w Krakowie została ostatnio przeprowadzona w ukraińskiej sieci centrów Laserhouse, które otworzyły salon przy Mogilska 120B i czekają na wszystkich z 40% rabatem.

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg kosmetologii sprzętowej, który służy do usuwania niechcianego owłosienia  z dowolnej części ciała i twarzy. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, możemy cieszyć się jej skutecznością przez dłuższy czas, a sam zabieg przebiega szybko i bezboleśnie. Istotą depilacji laserowej jest trwałe uszkodzenie struktury włosa, która jest odpowiedzialna za jego wzrost.

Epilacja laserowa jest najnowocześniejszą metodą usuwania owłosienia zarówno z twarzy, jak i z pozostałych części ciała, w tym z okolic intymnych. A  niektórzy przedstawiciele silniejszej płci używają jej alternatywy dla codziennego golenia w celu usunięcia owłosienia z twarzy.

Jak działa depilacja laserowa?

Polega na pochłanianiu przez melaninę zawartą w łodydze włosa odpowiedniej ilości światła lasera i rozproszeniu uzyskanego w ten sposób ciepła do okolicznych tkanek . Ciepło powoduje uszkodzenie mieszka włosowego oraz komórek macierzystych biorących udział w procesie tworzenia włosa. Światło oddziaływuje na melaninę, dlatego depilacji ulegają włosy, które mają jej wystarczającą ilość  i będące w fazie wzrostu.

W początkowym okresie, odstępy między zabiegami wynoszą około 1-1,5 miesiąca, a w przyszłości, według uznania specjalisty, można je zwiększyć.

Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać aby otrzymać skuteczny efekt?

Ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie dla każdego klienta  i zależy od  różnych  czynników -  obszar zabiegu, gęstość włosów itp.

Czy efekt depilacji laserowej utrzymuje się na zawsze czy nie?

Nawet po pełnym cyklu zabiegów  depilacji laserowej  trzeba  ponownie wykonywać zabiegi  przypominające.Twierdzenie, że ta technologia usuwa włosy na stałe, to nic innego jak chwyt reklamowy. Jednak po całej serii zabiegów włosy zaczynają  rosnąć znacznie wolniej i w mniejszych ilościach.

Ile trzyma się efekt depilacji laserowej?

W zależności od indywidualnych cech klienta oraz mocy użytego lasera, wzrost nowych włosów  zostaje wstrzymany na okres od 1 do 5 lat.

Efekt po zakończeniu całej serii zabiegów  jest taki sam jak efekt po depilacji Elos.

Rodzaje laserów

We współczesnej kosmetologii wykorzystywane są następujące urządzenia laserowe:

Laser aleksandrytowy. Charakteryzuje się dużą mocą działania lasera  oraz głębokością penetracji skóry, dlatego wymaga znieczulenia. Najlepiej usuwa włosy grube i ciemne u ludzi z jasną karnacją. Depilacja za pomocą lasera aleksandrytowego to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych.

Laser rubinowy. Charakteryzuje się małą długością fali światła, więc usuwanie włosów za pomocą tego lasera odbywa się w sposób wolniejszy. Depilacja laserem rubinowym nie może być  wykonywana na skórze przy ciemnej karnacji ze względu na wysokie ryzyko poparzenia.

Laser diodowy. Laser diodowy charakteryzuje się dużą głębokością penetracji wiązki lasera, ale jednocześnie nie jest traumatyczny dzięki wbudowanemu systemowi chłodzenia. Nadaje się do przeprowadzenia zabiegów depilacji laserowej u osób o ciemnej karnacji. Depilacja laserem diodowym to jedna z najpopularniejszych metod usuwania twardych i grubych włosów.

Laser neodymowo-yagowy. Ten typ lasera charakteryzuje się maksymalną głębokością przenikania wiązki lasera do tkanek, co przyspiesza proces usunięcia włosów. To jest unikalna metoda usunięcia włosów ponieważ wykorzystywana jest dla usunięcia włosów jasnych oraz dla wykonywania zabiegów depilacji u osób z bardzo ciemną karnacją.

Przygotowanie do depilacji laserowej

Należy przede wszystkim skonsultować się ze specjalistą odnośnie możliwych  przeciwwskazań.

W przypadku ich braku można przystąpić do wykonywania  serii zabiegów depilacji.

Przygotowanie do serii zabiegów trwa co najmniej 30 dni.

Miesiąc przed pierwszym zabiegiem depilacji zrezygnuj z opalania w solarium lub na plaży.
2 tygodni przed depilacją laserową powstrzymaj się od depilacji woskiem lub pastą cukrową. Przerwij przyjmowanie antybiotyków z grupy tetracyklin,a także leki, które zwiększają wrażliwość skóry na promieniowanie.
Jeśli planujesz depilację twarzy i niedawno wykonywała zabieg biorewitalizacji, to wtedy musisz odczekać przynajmniej 14 dni przed wizytą.
3 dni przed zabiegiem nie stosuj kosmetyków zawierających alkohol.
W przeddzień zabiegu trzeba ogolić włosy w miejscu depilacji. Dopuszczalna długość włosów to maksymalnie 2 mm.
Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Specjalista dobiera odpowiednie parametry lasera i na oczyszczoną skórę nakłada żel.  Ten środek służy jako przewodnik dla impulsów światła i chroni skórę przed przegrzaniem. Okulary ze specjalnym efektem chronią oczy od impulsów. Depilacja wykonywana jest metodą kontaktową lub bezkontaktową. W pierwszym przypadku dysza lasera  jest nakładana blisko skóry, a ekspozycja lasera jest bardziej intensywna. Dzięki metodzie bezdotykowej zwiększa się odległość pomiędzy dyszą a miejscem depilacji, co zmniejsza ryzyko poparzenia.

Czy depilacja laserowa boli czy nie?

Zabieg depilacji laserowej nie można nazwać absolutnie bezbolesnym. W zależności od indywidualnych czynników każdego klienta podczas zabiegów mogą wystąpić różne odczucia - od lekkiego pieczenia i mrowienia po ostry ból. Wiele zależy od miejsca, w którym wykonywana jest depilacja laserowa: na przykład bardzo wrażliwa jest skóra nad górną wargą i w miejscach intymnych. Wstępne znieczulenie pomoże wyeliminować dyskomfort. Ponadto niektóre modele urządzeń laserowych są wyposażone we wbudowany system chłodzenia. Dzięki temu zabieg depilacji laserowej jest bardziej znośny.

Depilacja za pomocą „zimnego” lasera jest prawie bezbolesna: moc wiązki jest tutaj znacznie słabsza, a specjalna technologia pozwala skupić się wyłącznie na włosach bez uszkadzania skóry.

Ile trwa zabieg depilacji laserowej?

Zwykle depilacja górnej wargi, bikini oraz pach trwa około 20-30 min. Depilacja nóg zajmie więcej czasu - od 30 minut do 1,5 godziny

Zalecenia po zabiegach  depilacji laserowej

Minimalny okres rekonwalescencji skóry wynosi 2 tygodnie. W tym okresie należy zrezygnować z opalania, a także samodzielnie wyrywać włosy uszkodzone przez laser. Balsamy i peelingi na bazie alkoholu są również tymczasowo zabronione.

Jeśli planujesz wykonanie peelingu twarzy lub peelingu chemicznego, przełóż sesję na 14 dni po depilacji. Czego nie wolno robić? W ciągu pierwszych 24 godzin nie wolno zwilżać skórę wodą, stosować kosmetyki dekoracyjne, używać perfum. 2-3 dni po zabiegu nie wolno pocierać skórę myjką i masować depilowany obszar. Oprócz tego powstrzymaj się od odwiedzania łaźni i saun.

Ogólne wskazówki dotyczące pielęgnacji

Po zabiegu trzeba stosować krem regenerujący (np. Bepanthen lub Panthenol), przed każdym wyjściem na zewnątrz powinnyśmy nakładać krem z filtrem przeciwsłonecznym. W ciągu 10-14 dni włosy zaczynają stopniowo wypadać. Aby przyspieszyć ten proces, możesz zgolić je zwykłą maszynką do golenia.

Negatywne skutki depilacji laserowej,  ich przyczyny

Niekompetencja specjalisty lub niewłaściwa pielęgnacja po zabiegu może powodować skutki uboczne – oparzenia, wysypki alergiczne itp. Jak uniknąć negatywnych skutków?

Oparzenia są wynikiem przekroczenia mocy urządzenia laserowego lub późniejszego kontaktu skóry z promieniami słonecznymi. Rozwiązaniem problemu jest zastosowanie kremu regenerującego (na przykład Pantenol).

Zapalenie mieszka włosowego często występuje, gdy klientka po depilacji odwiedza basen. Innym powodem jest nadmierna potliwość, która wywołuje wysypkę krostkową. Wtedy należy niezwłocznie skontaktować się z dermatologiem, który przepisze miejscowe leczenie maścią antyseptyczną.

Opryszczka pojawia się w wyniku predyspozycji klienta do takiej infekcji. Profilaktyka polega na przyjmowaniu leków przeciwwirusowych przed zabiegiem.

Reakcje alergiczne na skórze są wynikiem źle dobranego produktu znieczulającego lub pielęgnacyjnego. Rozwiązanie problemu polega na stosowaniu leków przeciwhistaminowych.

Przebarwienia występują, gdy w okresie regeneracji skóry klient opala się lub nieregularnie stosuje filtry przeciwsłoneczne. Rozwiązanie tego problemu jest indywidualne dla każdego klienta:  środki wybielające powinny być wybierane wyłącznie przez doświadczonego dermatologa.

Blizny są wynikiem zaniedbanych oparzeń. Aby zapobiec ich pojawieniu się konieczne jest stosowanie maści Contractubex na wczesnym etapie odnowy skóry.

Nadmierne owłosienie (przyspieszony wzrost włosów) jest rzadkim skutkiem z powodu złego doboru urządzenia laserowego. W tym przypadku impulsy świetlne nie tylko niszczą włosy, ale stymulują aktywność „śpiących”włosków. Innym powodem są zaburzenia równowagi hormonalnej.

Przeciwwskazania i ograniczenia sezonowe

Zabiegi depilacji laserowej  nie można wykonywać w okresie ciąży i laktacji.

Główne przeciwwskazania:

  • choroby zakaźne, dermatologiczne i onkologiczne;
  • zaburzenia endokrynologiczne;
  • obecność procesów zapalnych na skórze i niezagojone rany; opryszczka;
  • żylaki;
  • cukrzyca;
  • różne choroby krwi.

Od jakiego wieku mozna zrobic depilacje laserowa

Na zabiegi dopuszczane są osoby powyżej 18 roku życia.

Ważny! Nie można wykonywać depilację w miejscach, gdzie są znamiona i plamy starcze.

Czy da się to zrobić latem?

Okres jesienno-zimowy to idealny czas na rozpoczęcie depilacji laserowej. W okresie wysokiej aktywności słonecznej ekspozycji dzialania laserza może uszkodzić skórę, powodując przebarwienia lub oparzenia.

Plusy i minusy depilacji laserowej

Co jest lepsze - depilacja laserowa czy tradycyjna? Długoterminowy efekt bez ryzyka wrastania włosków, to jest główna przewaga depilacji laserowej. Zabiegi depilacji laserowej są niezbędnie jeżeli klient ma nadmierne owłosienie i nie można usunąć problem za pomocą standardowych środków do golenia lub shugaringu.

Główną wadą tej metody jest wysoki koszt zabiegów.

Opinia lekarzy o depilacji:  zalety i wady

Dermatolodzy i onkolodzy uważają, że taki zabieg nie jest niebezpieczny dla zdrowia, jeśli klient nie ma wspomnianych wcześniej przeciwwskazań. Jednak zauważono, że jeśli  w rodzinie klienta występuje predyspozycja do chorób onkologicznych, depilacja laserowa może wywołać pojawienie się nowotworów.




Społeczność

Newsletter

Reklama



 
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Polityce Cookies. Ukryj komunikat