Fitbit Charge 6: nasz najlepszy tracker stał się właśnie jeszcze lepszy

Fitbit Charge 6 - wyznacz cele.
Zadbaj lepiej o siebie i swoje treningi dzięki trackerowi Fitbit Charge 6, już dostępnemu w przedsprzedaży[1].

Fitbit Charge 6 zaprojektowano tak, aby pomagał Ci osiągać Twoje codzienne cele. Dlatego wyposażono go w zestaw najbardziej zaawansowanych i precyzyjnych czujników do pomiaru parametrów zdrowotnych[2], wspartych algorytmami uczenia maszynowego oraz zdolność łączenia się przez Bluetooth z kompatybilnymi urządzeniami treningowymi i aplikacjami fitnessowymi, by dać Ci możliwość monitorowania tętna na bieżąco podczas treningów[3]. Nie bez znaczenia, gdy wciąż jesteś w ruchu, jest też wygodny haptyczny, boczny przycisk, akumulator pozwalający na 7 dni pracy[4] oraz narzędzie do intuicyjnego sterowania YouTube Music, korzystania z Map Google i Portfela Google[5] wprost z nadgarstka.

Oto kilka sposobów, w jakie Fitbit Charge 6 może pomóc Ci zadbać o zdrowie i kondycję.

Wczuj się w rytm swojego serca dzięki precyzyjnemu pomiarowi tętna
Dzięki zastosowaniu ulepszonych algorytmów uczenia maszynowego, Fitbit Charge 6 wyposażony jest w najdokładniejszy obecnie sensor tętna, znany z Pixel Watch i zoptymalizowany na potrzeby trackera. Śledzenie tego parametru podczas intensywnych ćwiczeń, takich jak treningi HIIT, spinning i wioślarstwo, jest nawet o 60% dokładniejsze niż wcześniej[6]. Jeszcze lepszy odczyt oznacza pełniejsze informacje o kluczowych wskaźnikach, począwszy od takich jak spalone kalorie, czy Aktywne minuty po Codzienną gotowość[7] i Ocenę snu. Aplikacja EKG[8] daje natomiast możliwość monitorowania i analizy rytmu serca pod kątem migotania przedsionków, informując Cię o niskich i wysokich odczytach. Wszystko to by stale mieć serce pod kontrolą.

Na żywo śledź swoje postępy, korzystając z aplikacji i urządzeń fitnessowych
Podłącz Charge 6 do kompatybilnych aplikacji i urządzeń, aby motywować się do dalszej aktywności tak w domu jak i na siłowni. Możesz teraz bezpiecznie i w prosty sposób zsynchronizować Charge 6 z urządzeniami treningowymi obsługującymi szyfrowaną technologię Bluetooth - takich firm jak NordicTrack, Peloton, Concept2 i Tonal[9] - by na bieżąco śledzić swoje tętno podczas ćwiczeń. W tym samym celu możesz też sparować Charge 6 z popularnymi aplikacjami na systemy Android oraz iOS, np. z Peloton[10].

Utrzymuj motywację i wzbogać swój program ćwiczeń dzięki nowym możliwościom śledzenia treningów
Za sprawą bardziej spersonalizowanych sposobów monitorowania treningu, łatwiej utrzymać motywację i poprawiać wyniki. Wybieraj spośród ponad 40 rodzajów ćwiczeń, z 20 nowymi aktywnościami takimi jak HIIT, treningi siłowe czy jazda na snowboardzie. Chcesz śledzić swoje aktywności na świeżym powietrzu? Zostaw telefon w domu[11]. Wbudowany w Charge 6 moduł GPS pozwala z łatwością monitorować trasę i inne parametry.

Zostań DJ-em i nadaj rytm swoim treningom. Sterując YouTube Music[12] przy pomocy trackera możesz włączać, zatrzymywać i pomijać ponad 100 mln utworów z poziomu swojego nadgarstka. Jeśli poczujesz, że czas na zmianę, YouTube Music Premium może Ci polecić listy odtwarzania, dopasowane do danego treningu.

Korzystaj z przydatnych funkcji, gdziekolwiek jesteś
Po raz pierwszy wzbogaciliśmy tracker Fitbit o przydatne funkcje Google[13]. Dzięki aplikacjom takim jak Mapy Google i Portfel Google w Charge 6, możesz zaraz po treningu przejść do załatwiania codziennych spraw. Korzystając z Map Google wprost ze swojego nadgarstka otrzymasz wskazówki dotyczące trasy, a aplikacja Portfel Google umożliwi Ci wygodne korzystanie z płatności zbliżeniowych, dzięki którym zjesz szybką przekąskę zaraz po treningu. Sprytne rozwiązania pomagające w codziennych czynnościach sprawiają, że zbadanie nowej trasy biegowej czy kupienie regeneracyjnego koktajlu w drodze powrotnej do domu będzie jeszcze prostsze.

To jednak nie wszystko. Charge 6 to pierwsze z urządzeń marki Fitbit, w którym zastosowano funkcję przybliżania. Wystarczy dwukrotnie dotknąć dowolnego miejsca na ekranie, aby powiększyć np. tekst, gdy wydaje Ci się zbyt trudny do odczytania lub po prostu wolisz większą czcionkę

Zadbaj o swoje samopoczucie z głową
Funkcje monitorowania zdrowia w urządzeniu Charge 6 oparte są na zaawansowanych czujnikach Fitbit, umożliwiających przeprowadzenie dogłębnych analiz. Oto jak pomogą Ci trzymać rękę na pulsie.

  • Codziennie po przebudzeniu zerknij na Ocenę snu, bazującą m.in. na czasie trwania faz snu, tętnie podczas wypoczynku i okresach wybudzenia.
  • Zarządzaj stresem wykorzystując wbudowany czujnik przewodnictwa skórnego (EDA) by zbadać reakcję Twojego organizmu w momencie stresu i otrzymać wskazówki, jak sobie z nim radzić. Sprawdź swoją Ocenę stresu, aby dowiedzieć się, jak Twoje ciało radzi sobie ze stresem i wyposażony w tę wiedzę przygotować plany na ten i kolejne dni.
  • Monitoruj też inne parametry, takie jak nasycenie (saturację) krwi (SpO2)[14], zmienność tętna, częstość oddechu i inne.
  • 6-miesięczny dostęp do Fitbit Premium[15] pomoże Ci jeszcze lepiej zadbać o kondycję, dzięki dostępowi do tysięcy sesji treningowych, takich jak HIIT, jazda na rowerze, taneczne sesje cardio czy cały wachlarz zajęć medytacyjnych.
  • Wszystkie nowo dostępne aplikacje Fitbit pomogą Ci skupić się na celach i zrozumieć najważniejsze wskaźniki, takie jak Wynik codziennej gotowości. To dostępna w opcji Premium funkcja informująca o tym, czy Twój organizm jest już gotowy na trening, czy też jeszcze potrzebuje odpoczynku. Na podstawie Codziennej gotowości tracker Charge 6 wyświetla rekomendacje dotyczące optymalnej aktywności[16].

Otwórz się na nowe możliwości jakie oferuje Fitbit. Od dziś możesz zamówić Charge 6 w przedsprzedaży online już za 799 PLN na Fitbit.com lub w wybranych sklepach stacjonarnych. Zamawiając Fitbit Charge 6 w przedsprzedaży w sieciach Media Expert, Komputronik, X-kom lub Fitbitsklep.pl (od 29 września do 11 października lub do wyczerpania zapasów) za dopłatą 1 PLN klienci otrzymają także dodatkową sportową opaskę. Nowe urządzenie dostępne jest w trzech wariantach kolorystycznych – czarnym, porcelanowym i koralowym.

[1] Fitbit Charge 6 działa z większością telefonów z systemem Android 9.0 lub nowszym albo systemem iOS 15 lub nowszym oraz wymaga konta Google i dostępu do Internetu. Niektóre funkcje wymagają aplikacji mobilnej Fitbit lub płatnej subskrypcji. Więcej informacji znajdziesz na fitbit.com/devices.
[2] W porównaniu do innych trackerów dostępnych jesienią 2023 roku. Nie uwzględniono urządzeń Pixel oraz smartwatchy Fitbit. Na działanie funkcji śledzenia tętna może mieć wpływ fizjologia, umiejscowienie urządzenia oraz rodzaj aktywności.
[3] Kompatybilny z wybranymi urządzeniami treningowymi obsługującymi profil tętna przez Bluetooth. Więcej informacji na temat urządzeń kompatybilnych z Charge 6 można znaleźć tutaj.
[4] Średni czas pracy baterii jest przybliżony i opiera się na testach przeprowadzonych w Kalifornii w połowie 2023 roku przy wykorzystaniu przedprodukcyjnych urządzeń i oprogramowania, na domyślnych ustawieniach i średnim profilu eksploatacji, uwzględniającym działanie na zróżnicowanych danych, w trybie gotowości i korzystaniu z innych funkcji. Żywotność baterii zależy od wykorzystywanych funkcji, sposobu użytkowania, środowiska i wielu innych czynników. Korzystanie z niektórych funkcji skraca żywotność baterii. Rzeczywisty czas pracy baterii może być krótszy.
[5] Żeby korzystać z tej funkcji, kompatybilny telefon musi się znajdować w zasięgu połączenia Bluetooth urządzenia Fitbit.
[6] W porównaniu do Charge 5. Na podstawie błędów 90. percentyla uderzeń na minutę z testów HIIT, spinningu i wioślarstwa z 2023 r. przy użyciu przedprodukcyjnych modeli Charge 6 i Charge 5. Procentowa poprawa nie dotyczy innych ćwiczeń.
[7] Wynik codziennej gotowości wymaga członkostwa Fitbit Premium. Treści premium nie są dostępne we wszystkich lokalizacjach i mogą być dostępne tylko w języku angielskim.
[8] Aplikacja EKG Fitbit jest dostępna tylko w wybranych krajach. Nie jest ona przeznaczona dla osób poniżej 22. roku życia. Więcej informacji znajdziesz na stronie fitbit.com/ecg.
[9] Kompatybilny z wybranymi urządzeniami treningowymi obsługującymi profil tętna przez Bluetooth. Więcej informacji na temat urządzeń kompatybilnych z Charge 6 można znaleźć tutaj.
[10] Kompatybilny z wybranymi urządzeniami treningowymi obsługującymi profil tętna przez Bluetooth. Więcej informacji na temat urządzeń kompatybilnych z Charge 6 można znaleźć tutaj.
[11] Fitbit Charge 6 działa z większością telefonów z systemem Android 9.0 lub nowszym albo systemem iOS 15 lub nowszym oraz wymaga konta Google i dostępu do Internetu. Niektóre funkcje wymagają aplikacji mobilnej Fitbit lub płatnej subskrypcji. Więcej informacji znajdziesz na fitbit.com/devices.
[12] Sterowanie YouTube Music wymaga kompatybilnego telefonu znajdującego się w zasięgu Bluetooth oraz płatnej subskrypcji YouTube Music Premium. Mogą też obowiązywać opłaty za transfer danych.
[13] Żeby korzystać z tej funkcji, kompatybilny telefon musi się znajdować w zasięgu połączenia Bluetooth urządzenia Fitbit. Treści nie są dostępne we wszystkich lokalizacjach i mogą być dostępne tylko w języku angielskim.
[14] Funkcja nie jest dostępna we wszystkich krajach. Monitor SpO2 nie jest przeznaczony do diagnozowania czy leczenia jakichkolwiek schorzeń ani do jakichkolwiek innych celów medycznych. Ma on za zadanie dostarczać informacje ułatwiające dbanie o zdrowie. Korzystanie z pomiaru SpO2 może wymagać częstszego ładowania.
[15] Przy zakupie kwalifikującego się urządzenia. Dostępne wyłącznie dla nowych oraz powracających użytkowników Premium. Członkostwo musi zostać aktywowane w ciągu 60 dni od aktywacji urządzenia. Po zakończeniu 6-miesięcznego okresu darmowego wymagana jest comiesięczna płatność 8,99 EUR. Rezygnacja z subskrypcji jest możliwa w dowolnym momencie. Członkostwa w ramach tej oferty nie można przekazać innej osobie. Treści i zasady mogą ulec zmianie. Więcej informacji na stronie g.co/fitbitpremium/tos.
[16] Wynik codziennej gotowości wymaga członkostwa Fitbit Premium. Treści premium nie są dostępne we wszystkich lokalizacjach i mogą być dostępne tylko w języku angielskim.

Fot. Materiały prasowe
Informacja prasowa
Społeczność

Newsletter

Reklama 
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Polityce Cookies. Ukryj komunikat