Warunkowo zwolniony z poprawczaka nastoletni Karol, przebywa w mieszkaniu treningowym. Objęty dozorem elektronicznym rozpoczyna swoje życie na nowo. W codziennym „treningu życia” może liczyć na pomoc Marty. Relacja między nimi pogłębia się i stwarza szansę na coś więcej. Z czasem lekcje Marty stają się coraz bardziej niekonwencjonalne, a relacja z Karolem przeradza się w dwuznaczną więź.
- "Pomysł na film pochodzi z uwierającej mnie nadopiekuńczości oraz obserwacji, jak bardzo absurdalnie przemocowy bywa proces wychowania. Te dwie sprawy popychały mnie w kierunku takiego tematu mojego debiutu fabularnego. Gdzieś po drodze pojawił się jeszcze obraz „Szał uniesień” Podkowińskiego oraz słabość do bohaterów pragnących bliskości i potrafiących zrobić dla niej bardzo dużo" – mówi reżyser Grzegorz Mołda
Pełnometrażowy debiut fabularny Grzegorza Mołdy pokazywany był na festiwalu Nowe Horyzonty (polska premiera) i Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (Konkurs Filmów Mikrobudżetowych). Światowa premiera odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Black Nights w Tallinnie (PÖFF).
W rolach głównych występują choreografka i tancerka Agnieszka Kryst i Michał Zieliński. Za scenariusz odpowiada Grzegorz Mołda i Monika Powalisz ("Belfer"). Koncepcja wizualna została opracowana z niemiecką operatorką zdjęć Constanze Schmitt („A Fish Swimming Upside Down”) i scenografką Melą Melak („High Life”, „Erotika 2022”). Za kostiumy odpowiada Małgorzata Fudala („Sweat”), a za charakteryzację – Anna Buttny („Córka trenera”). Kierownictwo produkcji objęła Aleksandra Orzechowska-Madejska („Planeta singli”, „Juliusz”).
Producentem filmu jest Izabela Igel („Dzikie róże”, „Płynące Wieżowce”) dla Harine Films, w koprodukcji z Telewizją Polską i przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Film realizowany jest w schemacie Mikrobudżet. Pierwszy film. Za dystrybucję w Polsce odpowiada Galapagos Films.
Fot. Galapagos Films
Informacja prasowa