Stosując się do niego i korzystając przy tym z kosmetyków Alkmie, można liczyć na promienną i zdrową skórę twarzy, nawet zimą.
Sekretny składnik dostępny dla każdego
W Skin Flooding’u warstwowo nawilżamy skórę, a kosmetyki aplikujemy na wilgotną cerę. W tym właśnie leży tajemnica skuteczności tej metody! Nakładanie produktów na mokrą skórę pozwala wchłonąć składniki zamknięte w kosmetykach jeszcze lepiej i jeszcze dogłębniej. Wystarczy „zalewać” skórę w określonej kolejności i pozwolić cerze absorbować substancje stopniowo oraz czerpać z ich korzyści.
Jak wygląda ta technika krok po kroku?
Krok 1
Tak jak w przypadku każdej pielęgnacji, najlepiej zacząć od dogłębnego oczyszczenia. Delikatny produkt myjący taki, jak pianka Foa-m my god! od Alkmie, usunie wszystkie nagromadzone na twarzy zanieczyszczenia. Po umyciu skóry i opłukaniu jej z produktu, należy zostawić ją lekko wilgotną, bez wycierania – to kluczowy krok w tej technice. Dzięki temu cera będzie lepiej absorbować składniki nawilżające, które dostarczą jej kolejne nałożone produkty.
Krok 2
Tonik nawilżający zaaplikowany na wilgotną skórę. W tej roli świetnie sprawdzi się mgiełka nawilżająca bądź woda termalna – dostarczy skórze dodatkową dawkę nawilżenia. Idealny będzie też tonik Don’t react od Alkmie, który dodatkowo zadba o mikrobiom i wzmocni barierę ochronną skóry.
Krok 3
Kolejnym etapem Skin Floodingu jest serum. Produkt najlepiej delikatnie wklepać w skórę, aby zwiększyć jego efektywność. Dobrym wyborem będzie w tym przypadku będzie Wrink-less Wonder – serum, które intensywnie nawilży, ujędrni i ochroni skórę. Jego działanie to zasługa zawartości dwóch rodzajów kwasu hialuronowego oraz naturalnej betainy, pochodzącej z upcyklingu buraków cukrowych, która wiąże wodę w naskórku, zapobiega jego przesuszaniu i wzmacnia bariery ochronne skóry. Tak bogaty skład pomoże skórze utrzymać nawilżenie na dłużej. Dodatkowo kosmetyk redukuje zmarszczki, a co za tym idzie – spowalnia oznaki starzenia się skóry.
Krok 4
Każde serum warto przykryć kremem – dzięki temu składniki aktywne zawarte w serum mogą szybciej i skuteczniej przeniknąć w głąb skóry, a krem jest w stanie zatrzymać substancje czynne oraz wzmocnić działanie serum. W przypadku tej pielęgnacji najlepiej sprawdzi się silnie nawilżający krem, który będzie wspierał warstwę lipidową skóry. Takim produktem jest Moisture symphony od Alkmie. W jego formule znajdują się mikrokapsułki ze składnikami nawadniającymi, które przenikają do głębokich partii skóry, zapewniając intensywne nawilżenie na wielu poziomach. W składzie produkty znajduje się też kompleks polisacharydów, które zwiększają długotrwałość efektu nawilżenia. Ponadto krem uszczelnia płaszcz hydrolipidowy, dzięki zawartości maseł z oleju awokado i oliwy z oliwek, które dodatkowo zapobiegają nadmiernej utracie wody oraz chronią skórę przed przesuszeniem.
Krok 5
Dodatkowym krokiem w Skin Floodingu może być aplikacja kremu pod oczy. Eye love you od Alkmie zapewnia długotrwały komfort, regenerację i nawilżenie dzięki niskocząsteczkowemu kwasowi hialuronowemu, witaminie E i alantoinie. Oprócz tego redukuje widoczne oznaki zmęczenia, poprawia dotlenienie skóry i sprawia, że wygląda na wypoczętą, dzięki pobudzającej mikrokrążenie naturalnej kofeinie.
Skin Flooding to technika pielęgnacyjna, której cel to – dogłębne nawilżenie poprzez aplikacje produktów na wilgotną twarz. Warstwowe nakładanie kosmetyków zaraz po sobie, kiedy poprzednie nie zdążyły się jeszcze dobrze wchłonąć, pozwala „zalać” skórę nawilżającymi substancjami, a kiedy ta jest mokra, składniki aktywne lepiej przenikają. Cera jeszcze łatwiej je chłonie w nocy, podczas regeneracji, dlatego najlepiej stosować się do zasad tej techniki przy wieczornej pielęgnacji. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie substancje mogą być tak aplikowane. Z pewnością w tej rutynie należy unikać kwasów złuszczających, witaminy C oraz retinolu za to bezpieczne i dające porządne efekty będą składniki takie jak kwas hialuronowy, ceramidy, peptydy i skwalan. W ten sposób skóra zostanie dogłębnie nawilżona, a więc dostanie to, czego szczególnie potrzebuje późną jesienią i zimą.
Fot. Alkmie
Informacja prasowa