Proces produkcji okna składa się z wielu etapów, a jednym z nich jest montaż okuć okiennych. Ich wybór nie może być przypadkowy – najlepsze okucie okienne jest zaprojektowane w taki sposób, aby jego włączenie w istniejący proces było jak najłatwiejsze. Jednak nie tylko ten czynnik wpływa na czas, w jakim gotowy produkt opuści halę produkcyjną.
Na stronie producenta okuć okiennych – siegenia.com – można przeczytać, że dobrze dobrane okucia okna PCV powinny:
Skracać czas okuwania. Przykładem takich okuć są okucia okienne systemu TITAN. Dzięki licznym ulepszeniom zastosowanym przez producenta niektóre czynności są wykonywane automatycznie, bez konieczności ingerencji pracownika – mowa m.in. o automatycznym wyrównaniu tolerancji.
Być łatwe w montażu. Ważna jest nie tylko prędkość montażu, ale również jego precyzja. Najlepiej, aby okucie okienne było wyposażone w system zatrzaskiwania w rowku – to znacznie ułatwia dokręcenie elementów do profili.
Okucie okienne może też obejmować możliwość naniesienia logo producenta na elementy systemu. To rozwiązanie dedykowane wytwórcom okien, którzy dbają o kwestie marketingu i świadomości marki.
Z punktu widzenia pracowników produkcji zaletą okuć jest bezproblemowa instalacja i duża tolerancja na błędy montażu. Jednak dla końcowego klienta istotna jest jeszcze jakość okuć zastosowanych przez producenta. To kolejny aspekt, który należy uwzględnić, wybierając dostawcę okuć – czy oferowane okucia okienne PCV są wytwarzane z najlepszych dostępnych materiałów?
Od jakości materiałów użytych do produkcji okuć okiennych zależy trwałość zastosowanych rozwiązań – muszą one wyróżniać się minimalnym stopniem zużycia. Dla uzyskania jak najlepszego efektu istotny jest też aspekt wizualny – okucie okienne musi być estetyczne. To ważne, bo klienci mają oczekiwania nie tylko względem funkcjonalności, ale również designu. Stąd też firma Siegenia proponuje systemy okuć, które są nowoczesne, wszechstronne i zgodne z najnowszymi trendami architektonicznymi.
Okucia okna to coś więcej niż tylko niezbędne elementy montowane do profili – od zastosowanych rozwiązań zależą też możliwości aranżacyjne i komfort użytkowników. Okucie okienne może zostać tak zaprojektowane, że:
Gotowy produkt uzyska klasę odporności antywłamaniowej, np. RC3. Okna antywłamaniowe cieszą się dużą popularnością wśród klientów, gdyż zapewniają poczucie bezpieczeństwa.
Okno będzie wyposażone w liczne rozwiązania dodatkowe. Przykłady to: blokada nieprawidłowej obsługi, ogranicznik otwarcia okna czy hamulec skrzydła. Wymienione funkcje sprawiają, że podczas korzystania z okna nie pojawiają się typowe problemy.
Wszystko to sprawia, że dobór odpowiednich okuć okiennych jest istotny nie tylko z perspektywy procesu produkcji, ale też oferty, z której mogą skorzystać klienci. Większy wybór to większa satysfakcja – klient może dobrać rozwiązania dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb.