Po inspirującym panelu eksperckim, goście mieli okazję eksplorować przestrzeń stworzoną z inspiracji przełomową cząsteczką, a także poznać bliżej bohatera wydarzenia – SERUM MELA B3.
Na wydarzeniu goście nie tylko delektowali się merytorycznymi prezentacjami ekspertów i przedstawicieli La Roche-Posay, ale także zostali oczarowani autentycznymi historiami. Spotkanie rzuciło światło na misję i wartości marki oraz wprowadziło w fascynujący świat nowej gamy produktów MELA B3. Nie zabrakło również głębszego wglądu w problematykę przebarwień skórnych i samego Melasylu™. Sekrety tych widzialnych wrogów skóry zostały odsłonięte przez renomowaną dermatolożkę, dr. n. med. Agnieszkę Bańka-Wronę, która w pasjonującej rozmowie z dziennikarką Anną Dec, przybliżyła proces ich powstawania, ich różnorodne typy, najczęstsze występowanie i skuteczne sposoby radzenia sobie z nimi.
Przebarwienia to takie obszary na skórze, które są plamami innego koloru niż naturalny odcień naszej skóry. One, na początku, mogą być czerwone – są to wtedy przebarwienia pozapalne, mogą być również brązowe. Wynikają z tego, że w naszej skórze doszło do stanu zapalnego oraz pobudzenia syntezy melaniny, czyli tej substancji, która gwarantuje barwnik naszej skórze, a gdy jest jej za dużo, powoduje to powstanie przebarwień. Piegi to też jest rodzaj przebarwień, czyli to też są obszary, w których tej melaniny jest za dużo – tłumaczyła dr n. med. Agnieszka Bańka-Wrona.
Świat MELAVERSE
MELAVERSE to zupełnie nowe spojrzenie na immersyjność przestrzeni, która pozwoliła zrozumieć fenomen cząsteczki Melasyl™ i przybliżyć jej tajniki. Organizatorzy zapewnili prawdziwie edukacyjne i interaktywne atrakcje, takie jak „linia czasu”, gdzie można było poznać drogę do tego przełomowego odkrycia, czy fotobudka, której w której wykonane zdjęcia stanowiły symboliczne przyłączenie się do społeczności Skin Life-Changers, czyli osób, które aktywnie wspierają innych w osiąganiu lepszego samopoczucia w swojej skórze. Uczestnicy otrzymali również możliwość przyjrzenia się z bliska cząsteczce Melasyl™, a także otrzymania rekomendacji odpowiedniej rutyny pielęgnacyjnej dopasowanej do potrzeb na podstawie badania skóry. Badania skóry odbywały się w stworzonej na potrzeby wydarzenia „nano-aptece”, wyposażonej w interaktywne ekrany, opartej na technologii AI.
Co sprawia, że przebarwienia są tak problematyczne?
Przebarwienia skóry to nie tylko problem estetyczny. Pierwsze międzynarodowe badanie przeprowadzone przez La Roche-Posay wykazało, że aż 50% przebadanych osób cierpi na jedno z zaburzeń pigmentacji[1], co czyni ten problem globalnym wyzwaniem. Przebarwienia mogą mieć znaczący wpływ na nasze samopoczucie i jakość życia. Te same badania pokazują, że aż 22% osób z przebarwieniami czuje się mniej kochanych przez rodzinę, a 21% osób z przebarwieniami czuje się dyskryminowana z ich powodu w pracy.
MELA B3 – kompleksowa pielęgnacja jako odpowiedź na potrzeby różnych typów skóry
Dzięki trwającym aż 18 lat badaniom, podczas których przetestowanych zostało 100 000 cząsteczek, marka La Roche-Posay opracowała nową, unikalną molekułę o nazwie Melasyl™. Jej innowacyjny mechanizm polega na wychwytywaniu nadmiaru melaniny, zanim pozostawi ona ślady na skórze. Melasyl™, opracowany we współpracy z ekspertami w dziedzinie przebarwień z całego świata, jest kluczowym składnikiem nowej gamy produktów La Roche-Posay. Został opracowany z myślą o każdej skórze i zapewnia doskonałą tolerancję, nawet dla skóry wrażliwej. Stosując nowość od La Roche-Posay – serum z gamy MELA B3 – widoczne rezultaty zostały udowodnione już po 1. tygodniu stosowania[2].
85%[3] osób stosujących serum MELA B3 przez 2 miesiące zauważyło znaczącą redukcję uciążliwych przebarwień. Dzięki wyjątkowemu działaniu Melasylu™, produkty z gamy MELA B3 umożliwiają walkę z przebarwieniami jak nigdy dotąd, a ich wyjątkowa skuteczność została udowodniona w badaniach klinicznych. Ponadto, gama produktów MELA B3 zapobiega nawrotom przebarwień, zapewniając długotrwały efekt[4].
[1] Badanie przeprowadzone na 48 000 uczestników w wieku 18+ w 34 krajach w okresie grudzień 2022-luty 2023.
[2]Przeprowadzono dwa testy samooceny na 50 i 70 osobach.
[3] Test konsumencki podczas badania klinicznego, 73 kobiety po 8 tygodniach stosowania.
[4] Badanie kliniczne na 73 kobietach, 2 tygodnie przerwy po 8 tygodniach stosowania.
Fot. Marcin Oliva
Informacja prasowa