Pierwsze „Wedlomaty” stanęły w stolicy

Produkty marki E.Wedel dostępne 24/7.
Firma Wedel – jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek słodyczy czekoladowych w Polsce1 – uruchomiła pilotażowo automaty vendingowe, tym samym testowo rozwijając nowy kanał dystrybucji dla swoich produktów. „Wedlomaty”, działające w trybie 24/7, stanęły przy muzeum Fabryka Czekolady E.Wedel oraz w Centrum handlowym Złote Tarasy. W planach jest rozszerzenie projektu o kolejne lokalizacje, m.in. G City Targówek, a także obecność maszyn podczas wybranych wydarzeń branżowych.

Stawiając na nowoczesne formy dotarcia do konsumentów marka E.Wedel rozpoczęła pilotażowy projekt rozwoju nowych kanałów sprzedaży. Maszyny vendingowe wyposażone są aktualnie w takie produkty jak Ptasie Mleczko®, wafelki WW, batoniki Pawełki, Torcik Wedlowski czy czekoladę mleczną albo z nadzieniem w różnych smakach. Dostępne są w nich również nowości - batony Crush oraz pianki Ptasie Mleczko® w limitowanej edycji Matcha-Wiśnia.  Długofalowo firma Wedel rozważa skalowanie modelu i rozwoju formatu.

– Uruchomienie „Wedlomatów” to dla firmy Wedel wejście w nowy format sprzedaży, który odpowiada na potrzebę szybkich, wygodnych zakupów realizowanych poza tradycyjnym sklepem. Dzięki obecności automatów w przestrzeniach miejskich konsumenci mogą mieć spontaniczny, nowoczesny kontakt z marką E.Wedel – powiedział Tomasz Tołłoczko, Kierownik Rozwoju Biznesu w firmie Wedel.

Decyzja o wprowadzeniu „Wedlomatów” w testowej formie jest również odpowiedzią na dynamiczny rozwój rynku vendingowego w Polsce. Jak podaje GlobalData, w ciągu ostatnich dwóch lat jego wartość wzrosła o 18 proc. Z kolei Grand View Research przewiduje, że w latach 2026–2033 ten segment sprzedaży będzie rósł w naszym kraju średniorocznie o 4,4 proc. W vendingu szczególnie dobrze rozwija się segment słodyczy – przede wszystkim czekolad, batonów i innych produktów cukierniczych – który należy do najbardziej dochodowych kategorii w tym kanale.

– Już pierwsze wyniki sprzedaży pokazują duży potencjał tego kanału – automat zlokalizowany na poziomie -1 Złotych Tarasów, przy wejściu na Dworzec Centralny w Warszawie, notuje wysoką rotację i sprzedaż powyżej naszych pierwotnych założeń. To potwierdza, że vending w prestiżowych, wysokofrekwencyjnych lokalizacjach może być dla Wedla efektywnym i skalowalnym kanałem sprzedaży. Jednocześnie jesteśmy otwarci na współpracę z partnerami biznesowymi – operatorami powierzchni, właścicielami nieruchomości oraz partnerami technologicznymi – którzy chcieliby wspólnie z nami rozwijać ten koncept i tworzyć nowe, atrakcyjne punkty kontaktu konsumentów z marką E.Wedel – dodał Tomasz Tołłoczko.

Choć automaty vendingowe kojarzą się dziś z innowacyjnymi rozwiązaniami w handlu, sama idea nie jest dla firmy Wedel całkowicie nowa. Już ponad 100 lat temu Jan Wedel ustawił przy wejściu do Parku Skaryszewskiego w Warszawie automat, z którego można było samodzielnie kupić wedlowskie słodycze. Było to rozwiązanie wyprzedzające swoje czasy i pokazujące otwartość marki na nowe formy sprzedaży, a obecny projekt rozwija ten koncept w odsłonie wykorzystującej dostępne dziś technologie. 

Fot. E.Wedel
Informacja prasowa



Komentarze




Społeczność

Newsletter

Reklama

 
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Polityce Cookies. Ukryj komunikat