Minimalny pobór prądu oraz do 50% mniejsze zużycie gazu niż w tradycyjnych kuchenkach pozwalają dodatkowo na realne oszczędności. A jakie inne zalety posiada to innowacyjne rozwiązanie? Odpowiadamy poniżej.
Sprawdzone rozwiązania w innowacyjnym wydaniu
Płyta gazowa bezpłomieniowa łączy w sobie energooszczędną technologię gazową z estetyką i łatwością w pielęgnacji płyty ceramicznej. Działa na każdym rodzaju gazu, a dzięki akumulacji ciepła przez płytę grzejną, pozwala na maksymalny odzysk energii użytecznej. Ponadto bonus w postaci „darmowego pola”, wykorzystującego ciepło spalin uchodzących z palników sprawia, że płyta staje się nową kategorią produktu, niedostępnego do niedawna na polskim rynku. A w jaki sposób działa? Płyta gazowa bezpłomieniowa reguluje moc grzania pracując cyklicznie. Palniki włączają się i wyłączają, by urządzenie utrzymywało stałą temperaturę na powierzchni ceramiki, oszczędzając tym samym gaz. W wyniku badań przeprowadzonych na zlecenie Solgaz przez Zakład Oszczędności Energii i Ochrony Powietrza (jednostkę organizacyjną Głównego Instytutu Górnictwa), efektywność spalania gazu określono jako do 50% mniejsze niż w tradycyjnych kuchenkach.
Płyta gazowa bez płomieni - dla tych, którzy wymagają więcej
Na rynku możemy znaleźć płytę gazową bez płomieni dostępną w ośmiu wariantach (np. czarna płyta gazowa Optima), co pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu dokładnie do swoich potrzeb. Gotujący sporadycznie, bądź dysponujący ograniczoną powierzchnią, docenią niewielkie gabaryty gazowej płyty ceramicznej z dwoma palnikami. Cztery palniki będą idealnym rozwiązaniem dla gotujących często i dużo. Bez względu na wybraną opcję, płyta gazowa wprowadza gotowanie na inny, wyższy wymiar. Brak wystających rusztów, palników i kratek pozwala oddać się całkowicie radości z przygotowywania posiłku. Urządzenie działa na każdym rodzaju gazu – zarówno gazie ziemnym, jak i butli. Wspólnego gotowania, nawet jeśli przy pomocy niewprawnych, dziecięcych rączek, z pewnością nie zepsuje wizja późniejszego szorowania kuchenki. Gładka tafla szkła sprawia, że utrzymanie sprzętu w czystości jest niezwykle proste. Szkło witroceramiczne, z którego wykonana jest płyta, nie tylko łatwo się czyści – jest także odporne na uderzenia.
- Polacy pokochali funkcjonalne, ale i nowoczesne rozwiązania – Tomasz Pałosz, manager produkcji Solgaz- Część z nich nie zadowala się jednak masowo produkowanymi urządzeniami. Właśnie dlatego dla firmy Solgaz opinie klientów stają się motorem do działania i pracy nad innowacjami, które ułatwią wykonywanie codziennych czynności– dodaje ekspert.
Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie
Wyjątkowa technologia innowacyjnej płyty gazowej przekłada się także na większe bezpieczeństwo. Ukryte pod ceramiką palniki spalając gaz zamieniają otrzymane ciepło na promieniowanie podczerwone. W przypadku zalania płyty, użytkownik usłyszy ostrzegający sygnał dźwiękowy, a gaz zostanie automatycznie odłączony. Kiedy gaz się skończy W ten sam sposób zostanie poinformowany o kończącym się gazie.
Dodatkowo – dla przykładu płyta gazowa bezpłomieniowa Optima, została także wyposażona w dwa razy więcej systemów bezpieczeństwa niż zwykłe kuchenki. Odpowiednie mechanizmy cały czas kontrolują proces spalania oraz ciśnienie i jakość gazu. Blokada kuchni pozwala zabezpieczyć płytę przed przypadkowym włączeniem, zaś po dłuższym czasie nieużywania płyta automatycznie się wyłączy. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom zarówno dzieci, jak i seniorzy będą mogli dodatkowo czuć się przez cały czas bezpieczni. A pozostali użytkownicy – w przypadku nieprzewidzianych okoliczności, także nie będą musieli przejmować się przykrymi konsekwencjami pozostawienia na gazie garnka czy patelni.
Nowoczesny design
Kuchnia to przestrzeń będąca sercem domu. Tu toczy się życie i powstają cudowne wspomnienia. Dlatego płyta gazowa bezpłomieniowa oprócz zapewnienia bezpieczeństwa dostarcza także wrażeń estetycznych. Minimalistyczny, elegancki styl, w jakim została wykonana płyta gazowa bezpłomieniowa sprawia, że idealnie sprawdzi się zarówno w klasycznych wnętrzach, jak i nowoczesnych aranżacjach.
Fot. Optima
Informacja prasowa