Poczucie spokoju wewnętrznego jest cechą osobniczą, czyli zależy od indywidualnych odczuć. Najczęściej jednak polega na tym, że doświadczająca go osoba wie z pełnym przekonaniem, że znajduje się w odpowiednim czasie i miejscu, gdzie czuje się przyjemnie, niezwykle komfortowo i nie ma potrzeby, by cokolwiek zmieniać. Spokój daje poczucie równowagi w życiu oraz idealną harmonię. W procesie odzyskiwania wewnętrznej równowagi niezbędna jest cierpliwość. Jesteśmy skomplikowanymi istotami, których ciało nieodłącznie wiąże się z umysłem, duszą i emocjami. Zmiana w jednym z tych elementów powoduje reakcję łańcuchową, która ściśle wpływa na pozostałe składowe. Proces odzyskiwania spokoju ducha i wewnętrznej harmonii zależy od tego, która część utraciła równowagę.
Sukces w osiąganiu równowagi zależy od bardzo indywidualnych czynników. Przede wszystkim od typu naszej osobowości, od tego, czy z odzyskaniem równowagi mierzymy się po raz pierwszy, czy to już kolejna próba. Ważne jest też, czy jest to sytuacja przymusowa, która zagraża zdrowiu lub życiu oraz jak dalece równowaga została utracona.
Zastanówcie się nad tym, kiedy ostatni raz doświadczyliście głębokiego stanu relaksu? Kiedy poczuliście wewnętrzną harmonię, której towarzyszył błogi spokój? Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, pędząc przez życie, bez chwili refleksji nad kondycją ciała i umysłu do momentu, aż pojawią się problemy z ich prawidłowym funkcjonowaniem.
Romantyczny weekend we dwoje spędzony w hotelu, zapewniającym luksusowy odpoczynek, połączony z możliwością skorzystania z zabiegów dążących do odstresowania, rewitalizacji oraz relaksu ciała i ducha jest znakomitym pomysłem, jeśli chcemy zbliżyć się do stanu równowagi wewnętrznej. Przywrócenie harmonii ducha i ciała dla niektórych może oznaczać dłuższy spacer czy nordic walking, najlepiej w malowniczych sceneriach, które przynoszą przyjemne doznania. Można także skorzystać z tych aktywności podczas wyjazdu we dwoje i wzbogacić je o ćwiczenia w sali fitness lub studio cardio, które funkcjonują w wybranym hotelu. Jednak weekend w SPA to przede wszystkim zgodnie ze znaczeniem nazwy pochodzącej z łacińskiego „Sanus Per Aquam”, czyli w skrócie SPA, oznaczające „Zdrowie przez wodę”, zaznanie terapeutycznych i relaksujących zabiegów wykorzystujących działanie wody. Kąpiele w basenie, odprężające i oczyszczające seanse w saunach oraz doskonała hydroterapia w jacuzzi m.in. łagodząca bóle, wzmacniająca stawy, poprawiająca odporność organizmu przynoszą jednocześnie redukcję stresu i poprawę nastroju.
Wizyta w SPA to także możliwość skorzystania ze znakomicie skomponowanych zabiegów pielęgnacyjnych, podczas których będziecie mogli poczuć na własnej skórze zbawienną moc odnowy i regeneracji. Różnego rodzaju masaże, wykorzystujące m.in. aromaterapię lub elementy ajurwedy, najstarszej sztuki leczniczej pochodzącej z Indii, przyniosą nie tylko przyjemności dla ciała, ale także wpłyną doskonale na zmysły i na ukojenie duszy.
Terapie i zabiegi, z których można skorzystać w SPA, nie są jedynie przyjemnymi, krótkimi ucieczkami od codzienności, ale również dobrymi inwestycjami w nasze zdrowie. Harmonia ciała, zmysłów i duszy, osiągnięta w procesie odzyskiwania równowagi wewnętrznej przynosi dobre efekty i jest startem na drodze do szukania spokoju wewnętrznego na dłużej.
Poza zadbaniem o harmonię wewnętrzną podczas wizyty w SPA możecie wykonać indywidualną pracę, czerpiąc z zasad, które przyniosą wam komfort psychiczny.
Po pierwsze warto przyjrzeć się sobie i swojemu wnętrzu. Ważne jest odrzucenie negatywnych myśli i trosk. Umysł cały czas zabiera nas w podróż do przeszłości, na którą nie mamy już wpływu i do przyszłości, która jeszcze się nie wydarzyła. Z tego powodu zamartwianie się na zapas albo tkwienie w minionym czasie źle wpływa na samopoczucie. Pamiętajcie, że liczy się tylko tu i teraz. Pozytywne myślenie i poddawanie się zdrowym sugestiom wzmacniają wewnętrzną energię i moc.
Bardzo istotne jest docenianie tego, co posiadacie. Nie zapominajcie o chwilach, które przyniosły wam radości, sukcesy, może spełnione marzenia i inne małe szczęścia. Doceńcie to, co macie i bądźcie wdzięczni. Nie tkwijcie w żalu czy chowanych gdzieś głęboko urazach, bo one tylko niszczą wasz spokój.
Otaczajcie się pozytywnie nastawionymi do życia ludźmi. To oni pomogą na początku zaszczepić do waszego życia spokój i radość. Poczucie humoru i przyjazne traktowanie świata z pewnością będą cenne.
Zrobienie czegoś dla innych bezinteresownie na pewno wpłynie na was pozytywnie. Czasami wystarczy ciepły uśmiech, życzliwa rozmowa czy mały gest. To z pewnością wpłynie na poprawę samopoczucia.
Jeśli pragniecie powrócić do równowagi wewnętrznej i harmonii, pamiętajcie, żeby nie wprowadzać wielkich zmian w waszym życiu jednocześnie, ponieważ podświadomość potrzebuje trochę czasu, by się do nich przyzwyczaić. Pamiętajmy też, że niektórych cech nie jesteśmy w stanie zmienić. Wtedy po prostu należy je polubić i nie walczyć z nimi za wszelką cenę.