W ostatnim czasie bycie bio stało się nie tyle modą, ile stylem życia. Staramy się żyć wolniej, świadomiej, lepiej. Chcemy dobrze się odżywiać, zwracamy uwagę na skład tego, co spożywamy; wybieramy to, co naturalne, niskoprzetworzone. Coraz świadomiej podchodzimy również do kosmetyków, których używamy w codziennej pielęgnacji. Życzymy sobie, aby składniki zastosowane w produktach były wegańskie i naturalne, natomiast opakowania pochodziły z recyklingu lub/ i nadawały się do ponownego przetworzenia.
Trend ten jest coraz bardziej widoczny, a chyba najwyraźniej zaznacza swą obecność w produktach przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Nic dziwnego, włosy to, dla większości kobiet, ich największy atut. Zdrowe, lśniące i wypielęgnowane nie tylko przyciągają wzrok, ale są też swoista wizytówką stanu zdrowia. Jakie składniki będą dla nas najlepsze? Przeczytajcie!
Czy jedno z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych w Polsce drzew może wpłynąć na lepszą kondycję naszych włosów? Oczywiście! Wzmianki o na temat fantastycznych właściwości brzozy pochodzą już ze Średniowiecza; pisała o niej słynna zielarka Hildegarda z Bingen
Wyciąg z brzozy stosowany jest w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Jest on wykorzystywany w leczeniu infekcji dróg moczowych i bólach kostno – stawowych; doskonale sprawdza się w terapii chorób skóry, hamuje też nadmiernie wypadanie włosów. Ponadto nawilża włosy, wzmacnia je i ma działanie odświeżające. Jeżeli marzymy o silnych, sprężystych i nawilżonych włosach, warto sięgnąć po produkty zawierające ekstrakt z brzozy. Znajdziemy go m.in. w bio ziołowym szamponie i bio wcierce do włosów z ekstraktem z brzozy firmy Venita.
Twoje włosy są suche, zniszczone, matowe? Brakuje im nawilżenia? Masz wrażenie, że twoja skóra głowy przypomina pustynię? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałaś twierdząco, warto, abyś sięgnęła po produkty zawierające w swoim składzie aloes, który znajdziesz w bio ziołowym szamponie i bio wcierce do włosów z ekstraktem z aloesu firmy Venita.
Prozdrowotne właściwości aloesu wykorzystywane są w kosmetyce i medycynie od wielu lat. Ta niepozorna roślina jest ogromną skarbnicą witamin, minerałów, aminokwasów oraz kwasów tłuszczowych. Aloes pomaga w dostarczaniu tlenu do komórek skóry, działa ściągająco. Doskonale nawilża skórę, łagodzi, przeciwdziała skutkom przesuszenia.
Bursztyn to szlachetny surowiec, który występuje u wybrzeży wielu mórz na świecie i wykorzystywany jest głównie w jubilerstwie. Pięknie komponuje się m.in. ze srebrem, tworząc spektakularną biżuterię. Mało kto wie, że ten piękny kamień (będący zastygłą i stwardniałą żywicą drzew) ma swoje zastosowanie również w kosmetyce. Ekstrakt z bursztynu pielęgnuje, energetyzuje skórę; działa ochronnie i odżywczo, przywraca gęstość włosom. Składnik ten można znaleźć np. w bio ziołowym szamponie i bio wcierce do włosów z ekstraktem z bursztynu Venita. Obydwa produkty nawilżają, wzmacniają strukturę włosów, a także sprawiają, że łatwiej się je rozczesuje. Włosy są sprężyste, wygładzone, mają naturalny blask.
Len jest przede wszystkim rośliną jadalną, z której produkuje się olej, ale do jego surowców leczniczych zaliczyć można też siemię lniane i nasiona lnu. Ekstrakt z lnu posiada wiele właściwości, a wśród nich znajdują się te wzmacniające i pielęgnujące włosy. Bio ziołowy szampon i bio wcierka do włosów z ekstraktem z lnu od Venity idealnie nadają się do włosów zniszczonych i wypadających z tendencją do przetłuszczania. Ekstrakt zawarty w produktach zapobiega wypadaniu włosów, zwiększa ich elastyczność oraz działa regenerująco na skórę głowy.
Anna Stasiuk
(anna.stasiuk@dlalejdis.pl)