Coco Chanel rozpylała wokół siebie chmurę perfum, która osiadała na jej włosach i ubraniach. Taki sposób gwarantował równmierne rozłożenie zapachu, a nie jego koncentarację na szyi czy przegubach rąk. Jednak sposobów perfumowania jest więcej. Ważne, by trzymać się zasady, że lepiej pachnieć subtelnie niż zbyt intensywnie. Dlatego wodą perfumowaną, taką jak na przykład NOU Cherry Blossom czy Rose Patchouli, a zatem wyraźną i charakterystyczną, spryskuj konkretne miejsce tylko raz, wodą toaletową dwa razy. Mgiełek do ciała za to możesz używać niemal bez ograniczeń. Są dużo delikatniejsze i lżejsze. Nie ma obawy, że ich zapach zdominuje otoczenie.
Gdzie się perfumować?
- Za uszami – to najpopularniejsza metoda. Ciepło skóry powoduje, że nawet jeśli zapach jest subtelny, będzie intensywny i długo wyczuwalny przy każdym ruchu głowy.
- Tył szyi - tutaj również zapach będzie się długo utrzymywał, ale dla ciebie będzie mniej wyczuwalny niż gdybyś się poperfumowała za uszami.
- Włosy – świetnie trzymają zapach, ale ponieważ perfumy zawierają alkohol, który ma tendencje wysuszające, musisz tę metodę stosować ostrożnie. Nie pryskaj włosów bespośrednio, a jedynie wejdż w chmurę perfum lub spryskaj szczotkę do włosów i przeczesz nią kosmyki.
- Zgięcie łokci – skóra jest tam ciepła, a więc zapach na nich utrzyma się o wiele dłużej niż na przykład na nadgarstkach.
- Zgięcie kolan – świetne miejsce do perfumowania latem, gdy chodzisz w sukienkach.
- Lędźwia – rzadko się tam perfumujemy, a szkoda. To miejsce gwarantuje, że zapach nie będzie dla nas zbyt męczący. Będzie wyczuwalny, ale subtelnie.
- Pępek – podobnie jak w przypadku lędźwi, zapach będzie do nas dobiegał jakby z oddali, dzięki temu będziemy mieli na niego większy apetyt.
- Ubrania – na ogół ubrania utrzymują zapach dłużej niż ciało. Ale nie spryskujmy ubrań bezpośrednio, gdyż mozemy je zniszczyć, poplamić. Lepiej rozpylić chmurę perfum i w nią wejść jak robiła to Coco Chanel. Bardzo eleganckim sposobem jest perfumowanie ubrań od podszewki. W zetknięciu z ciepłem ciała zapach zaczyna się uwalniać i zaczyna być wyczuwalny przy każdym ruchu.
Jak dobierać perfumy
Te mocne, intensywne, egzotyczne, ciężkie lepiej wybierać na wieczor i na specjalne okazje. Na co dzień sprawdzą się kompozycje lżejsze, na przykład NOU Bergamot. Nie obciążają zmysłu węchu i dzięki temu nie ma obaw, że cię zmęczą. Perfumy można również dobierać do pór roku. Latem sięgajmy po kompozycje lekkie, świeże, energetyczne, oparte na cytrusach, a zimą po cieplejsze i cięższe, balsamiczne i pudrowe, które otulą nas zapachem niczym ciepły szal.
Fot. NOU
Informacja prasowa