O ile istnieją urazy, które po krótkotrwałym leczeniu i rehabilitacji idą w zapomnienie, o tyle niektóre skutki zdarzenia zmieniają nasze życie na zawsze. Jednym z takich następstw jest paraliż. Sprawia on, że osoba poszkodowana musi na nowo uczyć się codziennego życia, walczyć z ograniczeniami, które już nigdy się nie zmienią. Godne życie po wypadku może w tym momencie zapewnić adekwatnie wysokie odszkodowanie, zadośćuczynienie oraz dożywotnia lub czasowa renta.
Możesz uzyskać zarówno odszkodowanie, jak i zadośćuczynienie. Sprawdź, w jaki sposób
Paraliż po wypadku jest następstwem, które niesie za sobą skutki fizyczne i psychiczne. Poszkodowany może się więc starać o odszkodowanie, a także o zadośćuczynienie za doznane krzywdy. Pierwsza z rekompensat obejmuje skutki wypadku odbijające się wprost na domowych finansach. Zaliczamy do nich zakup leków, opatrunków, sprzętu ortopedycznego, wizyty lekarskie, koszty dojazdu do lekarzy, jak również przystosowania domu i samochodu do potrzeb poszkodowanego.
Ten, kto doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu w postaci paraliżu, ma prawo również do otrzymania zadośćuczynienia. I chociaż cierpienie psychiczne trudno jest wycenić, specjalista z kancelarii odszkodowawczej AIF Kancelaria zapewnia, że to możliwe: „Ostateczna wysokość zadośćuczynienia jest uzależniona od konkretnego przypadku, a także od sytuacji, w jakiej znajduje się osoba poszkodowana. Staramy się, by nasi Klienci otrzymali godną rekompensatę zarówno za doznane krzywdy fizyczne, jak i psychiczne. I chociaż jesteśmy świadomi, że skutków zdarzenia nie da się już naprawić, robimy wszystko, by uzyskana kwota rekompensowała poszkodowanemu negatywne przeżycia związane z wypadkiem” (więcej informacji na https://www.tuodszkodowania.pl/).
Osoba poszkodowana w wypadku ma również prawo do świadczeń czasowych
Odszkodowanie i zadośćuczynienie to nie jedyne rekompensaty, o jakie może ubiegać się osoba trwale poszkodowana w wypadku drogowym. W odróżnieniu od powyższych są to jednak świadczenia okresowe i mają na celu naprawienie następstw zdarzenia. Wypłaca się je z polisy OC sprawcy wypadku.
Fot. Materiały zewnętrzne