Dobry nastrój rozpoczyna się wewnątrz. Tak naprawdę mało jest czynników zewnętrznych, które napędzają zły nastrój. Wiele więc zależy od ciebie. Zacznij od doceniania siebie, tego, co masz, kim jesteś i co osiągnęłaś. W każdym dniu znajdź coś dobrego, nawet jeśli cierpisz, staraj się wyłapać te chwile, w których naprawdę czujesz się dobrze i podziękuj sobie za nie.
Ważne dla twojego samopoczucia jest też dbanie o siebie i o swoje zdrowie. Będąc kobietą, niezależnie od wieku, chcesz czuć się piękna, atrakcyjna, zdrowa i mądra. To właśnie nas łączy. Dlatego dla swojego dobrego samopoczucia regularnie badaj swój stan zdrowia, zwłaszcza wtedy, gdy chorujesz przewlekle. Nie zaniedbuj siebie i patrz na siebie z życzliwością i miłością.
Kolejnym elementem akceptacji siebie jest dobre samopoczucie związane z twoim wyglądem. Zatrzymaj się na chwilę. Zrób sobie domowe SPA, zaproś koleżanki na wspólne robienie manicure, idź do fryzjera, przejrzyj szafę z ubraniami, znajdź swój styl, jeśli jeszcze go nie masz. Wczuj się w siebie, używaj kosmetyków, które lubisz i których potrzebuje twoje ciało. Noś ubrania w kolorach, które do ciebie pasują i w których czujesz się pewnie i pięknie.
Jeśli czujesz się zagubiona i samotna, znajdź coś, co pozwoli odzyskać ci równowagę. Pomyśl o aktywności, która sprawi ci przyjemność. Znajdź przestrzeń, w której poznasz dobrych ludzi dzielących twoją pasję np. sport, czytanie książek czy jazdę konną. Mając swoją pasję, poczujesz się pewniejsza, a akceptacja siebie przyjdzie z łatwością.
Dbaj o swoje emocje. Zaopiekuj się sobą, gdy czujesz się źle, jesteś smutna bądź zła. Stawiaj innym jasne granice w uprzejmy sposób i miej zaufanie do siebie. Słuchaj tego, co płynie z twojego wnętrza i nie jest krzywdzące dla innych. Wtedy będziesz sobą.
Najistotniejszą kwestią jest przestać porównywać się z innymi ludźmi i przestać wartościować swoje życie stanem posiadania. To nie przysporzy ci akceptacji siebie, ale napędzi zły nastrój. Żyj w harmonii ze sobą. Dopóki nie krzywdzisz nikogo wokół, jesteś pomocna, życzliwa i patrzysz na każdego z miłością, masz prawo do życia według swoich zasad, swojej orientacji seksualnej i wyznawanych wartości. Jesteś wyjątkowa i pamiętaj o tym.
Monika Trentowska
(monika.trentowska@dlalejdis.pl)
Fot. freepik.com