Jak bez stresu wziąć się za porządki?
Róbmy to małymi kroczkami. Zacznijmy od odrzucenia wszystkich przez nas nienoszonych ubrań. Zadajmy sobie pytanie: kiedy ostatnio miałam/em na sobie daną rzecz? Jeśli nie potrafimy sobie przypomnieć lub odpowiedź brzmi „dawno”, to prawdopodobnie nadszedł czas, aby się z nimi pożegnać.
Dodatkowo posegregujmy ubrania sezonowo. W związku ze zbliżającymi się pochmurnymi i zimnymi dniami schowajmy zwiewne, cienkie ubrania, które nie będą odpowiednie na jesienną pogodę. Zabierają nam one jedynie miejsce w szafie, robiąc przy tym niepotrzebny bałagan. Pozostałą część pogrupujmy na kategorie: sportowe lub eleganckie, a następnie rozłóżmy ja na oddzielnych półkach. W ten sposób podczas nerwowego poranka będzie nam zdecydowanie łatwiej znaleźć poszukiwaną rzecz. Na sam koniec, zadbajmy o schludny wygląd naszej garderoby. Jeśli widzimy jakieś zgięte czy zwinięte ubrania, nie odkładajmy tego na później, poskładajmy je.
Marynarki czy swetry wyciągnięte z dna szafy mogą potrzebować odświeżenia. Jak wiadomo, niektóre materiały mogą potrzebować więcej troski. Dotyczy to zarówno tych bardziej gniotących się: jedwab lub kaszmir, jak i tych ze skłonnościami do filcowania lub kurczenia. Mowa tutaj oczywiście o wełnie. Z pomocą przychodzi nam szafa parowa AirDresser od Samsung.
Szafa parowa AirDresser jest wyposażona w aż 20 programów, dedykowanych dla wielu typów odzieży. Urządzenie to zdecydowanie sprawdzi się przy grubszej odzieży, jak kurtki czy marynarki, ale i takiej, której nie można zbyt często prać, ze względu na jej delikatny materiał.
Gdy nie jesteśmy pewni, jaki program wybrać, zawsze możemy liczyć na tryb „Moja Szafa” w aplikacji SmartThings[1]. Wystarczy wprowadzić informacje o odzieży i pobrać zalecenia dotyczące jej właściwej pielęgnacji. Dzięki niej możemy zdalnie, bo przez smartfon, uruchomić szafę parową, a także sprawdzić postęp cyklu oraz kiedy ubrania będą gotowe do wyjęcia.
Coraz bliżej szkoła…
Jak wiadomo, łącznie z nadchodzącą jesienią, nieuniknione jest rozpoczęcie roku szkolnego, więc przychodzi czas na odświeżenie galowych ubrań. Ponadto każdy z nas był kiedyś dzieckiem i wiemy, że ciągłe brudzenie ubrań jest wręcz nieuniknione. Utrzymanie nienagannego wyglądu jest szczególnie trudne podczas zajęć fizycznych takich jak WF lub artystycznych, gdzie nie ma sposobu, aby chociaż raz się nie ochlapać farbą. Częste pranie nie musi jednak wiązać się z narażaniem tkanin na zniszczenia (piorąc w wysokich temperaturach) lub niedoprania. Pralki Samsung posiadają technologię AI EcoBubbleTM. Umożliwia ona skuteczne i energooszczędne pranie nawet w niskiej temperaturze. Dzięki inteligentnemu czujnikowi pralka wykrywa rodzaj tkaniny i na tej podstawie poprawia wydajność prania poprzez dozowanie odpowiedniej ilości wody i detergentu, a następnie tworzy aktywną pianę, która wnika w tkaniny, co sprawia, że zabrudzenia usuwane są nawet o 24% [2]efektywniej.
Wejście w chłodniejszą aurę
Pomimo trudnego okresu, jakim jest początek jesieni i roku szkolnego nie musimy wcale rezygnować z czasu dla siebie i odpoczynku. Urządzenia Samsung znacznie pomogą nam w naszych obowiązkach. Podczas gdy one będą się zajmowały naszymi ubraniami, my możemy skupić się na sobie bądź innych, znacznie ważniejszych, rzeczach.
[1] Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.
[2] Testy wg normy IEC 60456-2010 dla wsadu o wadze 4 kg: program Pranie Super Eco (model WF80F5E5U4W) vs. bawełna 40°C bez EcoBubble™ (model WF0702WKU). Wyniki mogą się różnić.
Fot. Samsung
Informacja prasowa