Domowy przysmak z charakterem

Galaretka z papryki.
Koniec lata to moment, gdy w kuchni pojawiają się nie tylko owoce, lecz także warzywa. Z czerwonej papryki można przygotować galaretkę o słodko-ostrym smaku, która doskonale komponuje się z serami, pieczonym mięsem czy chrupiącymi przekąskami. To ciekawy sposób na wykorzystanie sezonowych składników i wzbogacenie spiżarni o wyrazisty dodatek.

W tej recepturze kluczową rolę odgrywa Cukier Żelujący Diamant 3:1, który skraca czas gotowania i pozwala zachować intensywną barwę oraz aromat papryki. Dzięki niemu galaretka szybko uzyskuje właściwą konsystencję, a kontrast słodyczy i ostrości staje się wyjątkowo wyraźny.

SKŁADNIKI:

  • 3 czerwone papryki
  • 1 papryczka ostra chili
  • 1 szklanka octu jabłkowego
  • 300 g Cukru Żelującego Diamant 3:1
  • ½ szklanki miodu
  • do podania: serek śmietankowy i krakersy

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
Papryki pokroić i umieścić w garnku. Dodać ocet jabłkowy oraz Cukier Żelujący Diamant 3:1, wymieszać. Zagotować na średnim ogniu, często mieszając, i gotować przez 3 minuty. Zdjąć z palnika, pozostawić do lekkiego ostygnięcia, a następnie dodać miód i ponownie wymieszać.

Galaretkę przelać do słoików, szczelnie zakręcić i odstawić na godzinę w temperaturze pokojowej. Później schłodzić w lodówce przez co najmniej 4 godziny. Podawać z serkiem śmietankowym i krakersami.

Fot. Diamant
Informacja prasowa



Komentarze




Społeczność

Newsletter

Reklama

 
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Polityce Cookies. Ukryj komunikat