„Kod życia” – recenzja
- Recenzja
- 2023-09-23
Jeśli pasjonuje Cię historia rozwoju nauki, zwłaszcza pod kątem badań nad DNA i wykorzystania edycji genów do poprawy ludzkiego życia i zdrowia, koniecznie przeczytaj!
Cześć! O ile nie trafiłeś tu przypadkiem, Twoja obecność oznacza jedną z dwóch rzeczy. Albo chcesz mnie poznać, albo interesuje Cię zgłębienie moich tekstów. W obu przypadkach jest mi niezmiernie miło. Pozwól zatem, że się przedstawię. Mam na imię Olga i jestem związana z pisaniem na milion sposobów. Przede wszystkim prowadzę blog z recenzjami słodyczy Living On My Own. Zawodowo zajmuję się SEO copywritingiem. Z portalem dlaLejdis związałam się wieeeeee… – nie starczy mi literek „e”, żeby oddać mnogość! – …le lat temu. Drzewiej publikowałam tu artykuły i recenzje różnych tekstów kultury, obecnie zaś stawiam na recenzje książek. Ponadto piszę opowiadania i prowadzę papierowe pamiętniki – od przedszkola do dnia dzisiejszego. Jutro, pojutrze i za rok nadal będę żyła pisaniem i czytaniem, więc jeśli zechcesz zapoznać się z moimi kolejnymi publikacjami, koniecznie tu wróć!
Jeśli pasjonuje Cię historia rozwoju nauki, zwłaszcza pod kątem badań nad DNA i wykorzystania edycji genów do poprawy ludzkiego życia i zdrowia, koniecznie przeczytaj!
Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego o działaniu mózgu – nie tylko ludzkiego – i jego wspaniałych możliwościach, książka Davida Eaglemana będzie doskonałym wyborem!
Jeżeli dostrzegasz we współczesności – zwłaszcza wśród przedstawicieli młodego pokolenia – niepokojące trendy ograniczania wolności słowa i nadmiernego zwracania uwagi na urazę uczuć, ta książka jest dla Ciebie!
Historia prawdziwej postaci historycznej – przez nielicznych podziwianej i kochanej, przez zabobonną i tchórzliwą większość osądzonej. Oto opowieść o Sydonii von Bork.
Polskie sci-fi o próbie kolonizacji nowo odkrytej planety, roboczo nazwanej Alfą. Na nieszczęście dla uczestników wyprawy coraz więcej rzeczy zaczęło iść nie tak.
Trzecia odsłona kryminalnych przygód flecisty Amadeusza Wagnera – bezapelacyjne must-read dla fanów serii.
Tego nie jedz. To jedz. Tak nie jedz. Tak jedz. To jest niezdrowe. To jest zdrowe. Zagubiony? Książka Tima Spectora może Ci co nieco rozjaśnić.
Jak o związku z najdroższym mężczyzną opowiada kochanka – kobieta, która wie, że nie mogą być razem, a jednocześnie wierzy, że pewnego dnia będą?
Kontrowersyjna książka o świecie – no dobra, głównie o relacjach damsko-męskich – który podobno istniał.
Thriller, który czyta się na wdechu i od którego nie sposób się oderwać. Must-have na półce miłośnika literatury zbrodni!
Multiwersum z polskiego podwórka – bez Doktora Strange’a i innych superbohaterów.
Wiosna tuż-tuż. Zanim jednak nadejdzie, można po raz ostatni zajrzeć przez okno opuszczonego domu – ciemnego, wilgotnego. A nuż się okaże, że nie jest to miejsce aż tak ciche, jakim się wydawało.
Oto nowa kolekcja opowiadań grozy z serii „Wigilijne strachy” wydawnictwa Zysk i S-ka. Oddajcie się lekturze, póki trwa zima!
Jedna z najpopularniejszych antyutopii zaprezentowana w formie graficznej. Tyrania szczęścia zaklęta w komiksie bądź klatkach a la filmowych.
Opowieść pełna mądrości dla osób poszukujących drogi rozwoju duchowego. Albo nie.
Historia, która wydarzyła się naprawdę, zaklęta w fikcyjną powieść.
Nowe dzieło Woody’ego Allena, przy czym wcale nie filmowe. Oto komedia na papierze, nad którą warto się zaśmiać i pomyśleć.
Jakie przygody czekały na Alicję po drugiej stronie lustra – w zakamarkach, których nie dało się zobaczyć z salonu? Nareszcie możemy się dowiedzieć!
Gotowi na dawkę szaleństwa prosto ze świata sztuki wizualnej? Rozgośćcie się!
Może i Izrael. Ale czy taki bez cenzury?